Парадокс медицини: навіщо українцям нав'язують добровільні внески.

Медична реформа в Україні побудована на парадоксах та абсурдності, адже послуги, які повинні бути безкоштовними для громадян, на практиці спустошують їхні кишені. Відповідну думку висловив медичний економіст Фредерік Рідер.

Про це повідомляє "Економічна правда", передає Корупція. Інфо

Згідно статті 49 Конституції Україні передбачене повне право компенсування медичних послуг за державний кошт, але статистика підтверджує протилежне. 

Щонайменше 60% українців відмовляються від допомоги фахівців, адже просто не можуть собі дозволити оплатити лікування.

Повний хаос у системі охорони здоров'я Рідер пояснює тим, що люди змушені вносити неофіційні платежі під виглядом добровільних внесків. Єдиний розумний вихід у цій ситуації – врегулювати це на законодавчому рівні. 

Для цього потрібно ввести спеціальні ваучери, які будуть підтримувати фінансування поліклінік на належному рівні і без суттєвих витрат бюджетних ресурсів.

Допоможе стабілізувати медицину також страхування, яке покриє вартість лікарських засобів на час перебування у стаціонарі. 

Крім того, пацієнти будуть точно знати, на що саме витрачаються ці кошти, а також отримають можливість відстоювати свої права у суді у випадку неправомірної вимоги внесків з боку лікарів.