Більшість членів федерального парламенту Канади підтримали негайне скасування візового режиму з Україною. Про це повідомляє  Укрінформ.

Депутати голосували за звіт Постійного комітету парламенту Канади, члени якого раніше підтримали запровадження безвізового режиму з Україною.

Ми закликаємо уряд Канади… запровадити безвізовий режим подорожей з України до Канади, в тому числі швидко видаючи електронний дозвіл на подорожі, – йдеться в ухваленому звіті.

Депутати також рекомендують урядові “збільшити кількість персоналу, аби затримки у прийомі мігрантів не стали ще довшими через чинну гуманітарну кризу”.

Окрім цього, в ухваленому документі уряд закликають “підтримати українців та інших жителів країни, які постраждали від конфлікту”. “Ми засуджуємо неспровокований напад на Україну, наказ на який віддав президент росії володимир путін, відверто порушуючи міжнародне право”, – наголошується у звіті.

Зазначимо, що рішення про візовий режим належить до компетенції уряду, однак законодавці можуть висловити політичну підтримку та звернутися до виконавчої влади із запитом на розгляд певного питання.

Наразі у Канаді діє спрощений режим подорожей для громадян України, однак вони повинні отримати візу перш ніж вирушати до цієї країни.

Помічник генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Джойс Мсуя повідомила, що з початку повномасштабного вторгнення РФ з України виїхало 3,9 мільйона людей. 6,5 мільйона людей перемістилися всередині України.

В ООН також зазначили, що, за офіційними даними, з початку війни загинуло 1119 мирних громадян – із них 99 дітей. Зазначається, що реальні показники значно вищі.