2 серпня набирає чинності закон “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”.

Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

Зазначається, що вводиться контроль і реєстрація операторів органічного виробництва та акредитація сертифікаційних органів.

Це означає, що компанії, які мають намір працювати на українському ринку (виробники чи переробники), повинні сертифікуватися за українськими стандартами. Водночас, компанії, які є імпортерами і вже сертифіковані закордоном, мають залучити до реєстрації в українському реєстрі ті органи сертифікації.

Крім цього, створюються відповідні реєстри (операторів, органів сертифікації, органічного насіння та садивного матеріалу), до яких Мінагрополітики забезпечить вільний, цілодобовий і безоплатний доступ.

“Реєстр операторів формуватиметься Мінагрополітики на підставі інформації від органів сертифікації про операторів, з якими вони уклали договір на проведення сертифікації органічного виробництва. Реєстр органів сертифікації міститиме інформацію про органи сертифікації, уповноважені Мінагрополітики на здійснення сертифікації органічного виробництва відповідно до законодавства України.

Реєстр органічного насіння і садивного матеріалу міститиме інформацію про перелік органічного насіння і садивного матеріалу, придатного для використання відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, отриману від операторів органічного ринку”, – зазначає ЄБА.

Закон також передбачає, що виробники органіки щорічно проходитимуть сертифікацію, якої наразі немає.