Вчора Рінат Ахметов і Борис Колесников зробили публічні заяви про непричетність до створення нової партії, – про це пише політолог Володимир Фесенко в своєму Фейсбуці.

Допускаю, що це були цілком щирі заяви. Я від багатьох інформованих людей чув, що Рінат Леонідович не дуже любить політику і цурається публічної причетності до політики. Але він виріс в умовах, коли великий бізнес без зв’язку з владою не побудуєш. Я вже не кажу про інші особливості бізнесу в його рідному регіоні.

Тому Ахметов вибудовує гранично лояльні відносини з будь-яким новим Президентом України. Як казав Віктор Черномирдін: бізнес не може бути в конфлікті з владою. Політичними проектами від імені та в інтересах Ахметова займаються люди з його найближчого оточення. Так що Рінат Леонідович напевно не лукавив, коли категорично спростував свою причетність до нового політичного проекту. Але як він це сказав:

“Я вважаю, що кожен повинен робити свою справу: бізнесмени займатися бізнесом, а політики – політикою. І я категорично проти того, щоб було навпаки – коли бізнес йде в політику, а діючі політики стають бізнесменами”. Це ж майже цитата із заяв Зеленського про деолігархізацію. Так що це і прояв власної, досить щирої позиції, і сигнал про лояльність Президенту Зеленському та його політиці деолігархізації. На всякий випадок.

Що стосується Бориса Колесникова, то, цілком можливо, і він зараз стомився (психологічно «вигорів») від занять великою політикою, і йому зараз більш цікавий бізнес. Але велика політика це як наркотик, і іноді можуть траплятися якісь позиви знову спробувати цю солодку отруту. Що стосується згаданої статті в «УП», то я мало вірю в те, що новий проект буде розвиватися під спільним керівництвом Новинського і Бориса Колесникова. Це дуже різні люди, особливо за темпераментом. І для партійного проекту доцільніше одноосібне лідерство.

А взагалі мені здається, що для російськомовних регіонів потрібен центристський партійний проект без людей з минулого і без бекграунду з Партією регіонів. Електорально його буде складніше просувати, але зате він буде прийнятний для участі в майбутніх парламентських коаліціях.

Пізніше Фесенко додав:

“А Колесников таки створює свою партію” Україна – наш дім “. Назва вже трохи заяложена. Але, як то кажуть, нове – добре забуте (точніше, не зовсім забуте) старе. Не дарма я згадав про “солодку отруту”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.