q

Ультраправа партія Марін Ле Пен «Національний фронт» запитала у російських банків кредит у розмірі 27 мільйонів євро на фінансування передвиборної кампанії на президентських і парламентських виборах у Франції.

Про це повідомляє The Times з посиланням на скарбника партії Валлерана де Сен-Жюста. За його словами, партія опинилася в ситуації, коли їй необхідно шукати фінансову допомогу в інших країнах, передає Корупція Інфо з посиланням на РИА Новости.

Французькі банки грошей «Національному фронту» не давали, тому «партія направляє запити на надання позики в іноземні банки». Як відзначає видання, в 2014 році Москва вже надала «Національному фронту» кредит у розмірі 11 мільйонів євро.

8 лютого Марін Ле Пен заявила про намір брати участь у президентських виборах 2017 року. За словами політика, вона збирається стати кандидатом правди» і «принести мир Франції». На її думку, зайва терпимість до мігрантів веде до хаосу.

Очолювана Марін Ле Пен політична організація виступила за проведення жорсткої антимігрантською політики. Під цими гаслами 5-6 грудня 2015 року «Національний фронт» переміг у першому турі регіональних виборів. У шести регіонах з 13 кандидати від цієї партії зайняли перші місця, набравши в середньому по країні 28,22 відсотка голосів. Однак 13 грудня, в ході другого туру, партія суттєво здала позиції, хоча і залишилася впливовою силою у французькій політиці.

За останній час Марін Ле Пен неодноразово ставала об'єктом звинувачень і розслідувань. Зокрема, її підозрювали в пропаганді терористичної організації «Ісламська держава» і в розпалюванні релігійної ворожнечі. Жан-Марі Ле Пен, батько Марін Ле Пен, заснував «Національний фронт» в 1972 році і був його головою до 2011 року.

Після того, як партію очолила його дочка, він залишався почесним лідером. 87-річного політика виключили з «Національного фронту» на прохання Марін — за ряд різких заяв, які дочка політика визнала неприйнятними.