Сергій Тарута зізнався, що партія «Основа» не була впевненою у можливості пройти до Верховної Ради, тому вирішила об’єднати зусилля з «Батьківщиною», з якою має багато спільного. Крім того, лідер «Основи» не виключає і можливість формування після виборів коаліції разом зі «Слугою народу».

Про це сам народний депутат України Сергій Тарута розповів в ефірі проекту «FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко» на телеканалі ZIK.

Він підкреслив, що партія «Основа» ухвалила рішення, що вона самостійно не ітиме на вибори до парламенту, оскільки розуміє, що зараз немає впевненості у тому, що вона подолає бар’єр у 5%.

«Було ухвалено рішення про те, щоб делегувати частину команди для того, щоб підсилити команду «Батьківщини» і разом досягати своєї мети. Тут мова йде про те, щоб зробити економіку нашої країни дуже розвинутою, зробити так, щоб кожного року зростання було на рівні не нижче, ніж 7%», – розповідає народний депутат.

За його словами, у цих прагненнях практично співпадають програми «Україна-2030» партії «Основа» та «Новий курс» Юлії Тимошенко.

«Ми думаємо про те, як зробити так, щоб все ж таки була соціальна справедливість. Тут у нас теж багато спільного. Ба більше, ми зараз закінчили дуже важливий документ «Правова Україна», де чітко розписано, як зробити верховенство права. Тут наше бачення теж співпадає з баченням команди «Батьківщини», – зазначив Сергій Тарута.

Крім цього, зауважив він, в обох команд є ще бачення мирного плану, де теж вбачається співпадіння цілей.

Лідер «Основи» також розповів, що разом з «Батьківщиною» участь у виборах братиме він особисто, голова партії Андрій Ніколаєнко та частина команди з регіонів, яка балотуватиметься через мажоритарні округи.

«Зараз ми ще узгоджуємо, скільки там буде членів команди партії «Основа», і сьогодні це рішення було підтримано», – каже парламентар.

Крім того, він прокоментував можливість того, що у наступному парламенті «Батьківщина» формуватиме коаліцію з президентською партією «Слуга народу».

«Зараз ми розуміємо, що «Слуга народу» ніколи не увійде в коаліцію ні з БПП, ні з «Опозиційним блоком». Тоді залишаються «Батьківщина», можливо, партія Вакарчука «Голос» чи «Сила і честь» Смешка. Це конфігурація, яка і буде формувати владу у наступному парламенті», – резюмував Тарута.

Нагадаємо, Сергій Тарута висловлював свою підтримку Юлії Тимошенко ще перед першим туром президентських виборів 2019 року.