1417078817-3160

Останні соцопитування  малюють партії  Тимошенко великі рейтинги. І це незважаючи на те, що «Батьківщина» останнім часом не проявляла активності на тлі великої політики.

Зайшовши малочисельною фракцією у парламент восени минулого року, окрім корупційного скандалу з горезвісним міністром Шевченком та постійною критикою дій влади з вуст лідера та спікера Власенка, бютівці нічим  похвалитись не можуть. Тим не менше, перебуваючи в коаліції, вони активно критикують дії президента та уряду, на риторичне питання, чому самі не хочуть узяти відповідальність за дії уряду як члени правлячої коаліції вони неохоче відмовчуються. І формально лишаються членами коаліції. Напевне така позиція дуже вигідна. Не нам судити. Нам аналізувати та робити висновки. Під час останніх подій під Радою партія Тимошенко не дала голосів за горезвісний законопроект, попередньо розкритикувавши його вустами лідерки, тим не менше коаліцію не полишила, залишивши інтригу.  

А поки Юлія Володимирівна на "Шустер Лайф" з піною у роті розпинається, щоб донести до змученого електорату що вона №1, місцеві вибори вже на носі. Що чекати від біло-сердешних на місцевих виборах? Питання риторичне. Виграти на харизмі Тимошенко навряд чи вийде. Вона вже в минулому. Єдиний шанс – це розчарування населення в діях уряду і президента, і перехід незначної частини виборців по старій пам’яті до «Юлі». Тим не менше, відкусити великий шматок електорального поля не вийде, зважаючи на конкуренцію ("Самопоміч", "Свобода") та загальну втомленість населення від політики. Також слід очікувати від Тимошенко різкої критики дій президента, уряду, чим вона активно і займалась, формально перебуваючи в правлячій коаліції.  Лунатимуть стандартні обвинувачення Путіна. А ось піар на темі АТО навряд чи додасть Ю.В. та її політсилі рейтингу.

Окремою темою залишається фінансування партії та відкритість її списків, з цим ми бачимо певну завуальованість та бажання задурити голову виборцям.

Також одним із важливих факторів є сама Тимошенко – як незмінний керівник партії. Політичне життя швидкоплинне. Європейська традиція парламентаризму передбачає зміну або відставку лідера політсили, що отримала поразку на виборах, такий собі внутрішньо-партійний  праймерізм. "Батьківщина " ігнорує цей принцип, що є беззаперечним мінусом для партії, яка втілює в собі принципи  європейської солідарності та автентизму.

Львівська "Батьківщина" – це окрема історія.

Минулу місцеву виборчу кампанію "Батьківщина" пропустила. І тому завданням  центрального керівництва для Львівського партапарату буде  взяти максимум  голосів виборців у впливовому для себе регіоні. Після провальних для себе осінніх парламентських виборів львівська батьківщина істотно почистила свої ряди. Скоріш нам запропонують законсервованих другорядних призерів позаминулих виборів, трохи розбавлених молодою командою випускників усяких там Гарвардів та Кембріджів на кшталт Альони Шкрум, які будуть уповати на невиконані передвиборчих обіцянок конкурентів у 2014 році.

У Дрогобицькому окрузі виставлять стоматолога Ілика, який після провального виступу минулоріч пропав з політичної арени, але прогнозую, він ще порадує дрогобиччан своєю яскравою бездоганною посмішкою з  бігбордів та екранів обласних ТБ.

Суворим Червоноградським шахтарям на десерт запропонують газетного магната, співвласника “Високого Замку” Курпіля, який останнім часом ховається за спиною своєї дружини Наталії Балюк. Передвиборчі обіцянки, такі, як лобіювання ремонту дороги Львів-Сокаль, пан Курпіль виконувати не звик.

Наймовірніше, в передвиборчих речах Курпіля буде мало конструктиву, але багато слів про європейський вибір, критика влади, багато реклами, "Високий Замок" надрукує розгорнуте інтерв’ю з Юлею. Жителям Перемишлян нав’яжуть дружину СБУшника і власницю звукозаписувальної студії пані Котеляк, яка запам’яталась жителям Золочева своїми вишиванками від кутюр та недобросовісним піаром під час парламентської кампанії 2012, коли виборчий штаб Лідії Котеляк використовував у агітації неповнолітніх дітей, та роздачею газет впливового партнера по опозиції. Котеляк наслідує образ Юлі, для повної схожості не хватає лише коси.

Я думаю, штабісти Котеляк видумувати велосипед не будуть. По інших округах скоріш за все виставлять молодих піонерів Гарвардського виховання.

У місті Львові картина цікавіша.

Минулі місцеві виборчі кампанії "Батьківщини" були пов’язані з фінансовою підтримкою кланів Дубневичів, зрозуміло що ця підтримка була в обмін на лобіювання на місцевому рівні певних погоджень і актів, пов язаних з будівельним та ресторанним бізнесом братів-олігархів.

Люди Дубневича займали посади у владній вертикалі міста, партнер Дубневичів пан Мужилівський був депутатом міської ради від "Батьківщини". На цей раз Дубневичі займаються іншим політичним проектом, але у разі успіху партії Тимошенко підтримка впливових львівського бізнесу буде не за горами. Звичайно, що не за безцінь. Що символічно, минулоріч Дубневич спробував "пропхати" свого колишнього помічника по Галицькому виборчому округу.

//Олег Родак, для ІА Корупція Інфо