бпп

Блок Петра Порошенка "Солідарність" разом з низкою інших політичних партій відмовився підписати меморандум про впровадження в місцевих радах низки важливих антикорупційних норм.

Про це йдеться в спільному прес-релізі коаліції "Прозорі Ради" та Центру політичних студій та аналітики, передає Корупція Інфо

Відзначається, що партії "Самопоміч", "Укроп", "Сила людей", "Демократичний альянс", "Народний контроль", "Громадянська позиція" і "Відродження" дали свою згоду на внесення змін у законодавство, проте "БПП-Солідарність", "Батьківщина", Радикальна партія, "Опозиційний блок" і ряд інших популярних партій відмовилися підписати меморандум про впровадження в місцевих радах 21 антикорупційної норми.

"У 2014-2015 роках Верховна рада прийняла ряд важливих антикорупційних законів, спрямованих на протидію корупції на місцях. Проте в самих місцевих радах ці норми так і не заробили — депутати міськ – та облрад саботують їх впровадження. Тому для нас важливо до виборів отримати публічну обіцянку від партій і кандидатів, норми будуть впроваджені, а заради стануть менш корумпованими і прозорими", — сказав координатор кампанії, глава Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран.

Згідно інформації, меморандум стосувався норм щодо виконання 6 законів України "Про місцеве самоврядування", "Про доступ до публічної інформації", "Про статус депутатів місцевих рад", "Про запобігання корупції", "Про здійснення державних закупівель", "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і дітей". Документ передбачає введення доступу громадян на засідання міської ради, її комітетів, комісій, оприлюднення рішень сесії ради, виконкому, порядку публікації проектів рішень, порядку звітності депутатів перед суспільством, порядку запобігання конфлікту інтересів, механізму ініціювання громадських слухань, місцевої ініціативи тощо. Учасники коаліції з 15 по 20 жовтня на місцевому рівні підписали 163 меморандуму, з них 68 — на рівні обласних осередків та 95 — на рівні міських осередків обласних центрів. У прес-релізі підкреслили, що на рівні обласних організацій партій найкраще підписали меморандуми "Самопоміч" (82%), "ДемАльянс" і "Сила людей" (по 75%), "Громадянська позиція" (60%), "Батьківщина" (56%). Разом з тим гірше всіх підписали партії "Наш край" (30%), "Відродження" (20%), "Свобода" (20%) і "Опозиційний блок" (17%).

а

У той же час на рівні міських осередків партій міст-обласних центрів найкраще підписують меморандуми "ДемАльянс" (88%), "Сила людей" (83%), "Самопоміч" (80%), "Громадянська позиція" (71%) та "Укроп" (69%), а найгірше — "Опозиційний блок" (14%) і "Наш край" (30%).

б

"Підписання цього меморандуму добре показує, хто є хто в українській політиці. Стає відразу зрозуміло, хто зацікавлений в тому, щоб змінювати правила гри для місцевих рад, а хто навідріз відмовляється впроваджувати нові антикорупційні норми. У партій залишається час до п'ятниці, щоб підписати документ і приєднатися до очищення місцевих рад від корупційного спадщини Януковича", — підкреслив Таран.

Всеукраїнська коаліція "Прозорі Ради" була створена влітку 2015 року і зараз включає організації з 17 регіонів України. Метою створення коаліції був моніторинг органів місцевої влади на предмет впровадження нових антикорупційних норм.