Слідом за НКРЕКП, яка підняла ціни на тепло для населення, Нафтогаз так само з 1 січня збільшив ціну на побутовий газ, розпочав свій допис у Фейсбук, екс-політик Анатолій Гриценко.

Нагадаю, рік тому Зеленський, уже в кріслі президента, публічно (окремим відосиком) пообіцяв нам з Вами на нинішній опалювальний сезон не збільшити, а зменшити комунальні платежі, до того ж ЗМЕНШИТИ ВДВІЧІ. Напевно олігархат вирішив інакше і переконав Зеленського, що їхні прибутки мають рости, так само як і зарплати/премії коболєвим з вітренками, а «піпл схаває», що дійсно так: ніхто не протестує, всі справно платять (і за себе, і за субсидіантів, справжніх і фальшивих), а в рейтингах піпл все одно стабільно виводить Зеленського на 1 місце, а в 2 турі – знову на перемогу. Каналами, що промивають мізки, рулить той самий олігархат. Кругообіг надприбутків для одних і злиднів для більшості – триває. І триватиме ще довго, доки «піпл хаватиме», на радість олігархам і їхнім ставленикам у владі.

Заначимо, Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” підвищила ціну газу для побутових клієнтів на 14% у січні.

Зазначається, що ціни на природний газ для побутових клієнтів в січні 2021 року встановлено на рівні 7,22 гривень за куб.м з ПДВ і без урахування вартості розподілу (доставки). У грудні поточного року ціна складала 6,33 грн.

“Зміни цін на газ у січні обумовлені, в першу чергу, сезонним фактором та збільшенням оптової ціни на блакитне паливо. Разом із тим ГК “Нафтогаз України”, починаючи з серпня, пропонує своїм клієнтам газ за одними з найнижчих цін серед постачальників”.

В свою чергу, Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в галузях електроенергетики та комунальних послуг, на засіданні 24 грудня переглянула тарифи на виробництво теплової енергії для населення, бюджетних і релігійних організацій та інших споживачів на 2021 рік для 23 ТЕЦ і когенераційних установок.

Тарифи на тепло для населення було підвищено всім 23 компаніям; при цьому найменше підвищено тариф для Дніпровської ТЕЦ (5,5%), найбільше – для ТОВ “Євро-реконструкція” (на 49,7%)

Серед компаній, яким найбільше підвищено тарифи для населення, – Новороздільська та Новояворівська ТЕЦ (обидві ТОВ “Нафтогаз Тепло”, на 37,1% і 34,1%), Білоцерківська ТЕЦ (33,2%), ТОВ “Сумитеплоенерго” (на 25%), Чернігівська ТЕЦ (ТОВ “Технова”, на 24,1%), а також дві когенераційні установки КП “Міськтепловодоенергія” (на 33,5%) і КП “Хмельницьктеплокомуненерго” (на 29,3%).

Середньозважений тариф для постачань тепла населенню для 23 компаній становить після підвищення 1121,71 грн/Гкал. При цьому найвищий розмір тарифу в Сєвєродонецької ТЕЦ ‒ 1471,54 грн/Гкал, найнижчий – у ТЕЦ-2 Есхар (Харківська обл.) ‒ 653,99 грн/Гкал.