Глава Верховної Андрій Парубій закликає лідерів парламентських політичних сил підписати «Акт безпеки і відповідальності», щоб не дестабілізувати Україну. – повідомляє Корупція.Інфо

Нашу воюючу державу намагаються знищити зсередини. Це все не якісь фантазії. Ви подивіться на наших найближчих сусідів – на Молдову, де вчора здобув перемогу проросійський кандидат. Яке його перше звернення? Дострокові вибори.

– сказав Парубій.

Він зазначив, що багато років Молдова йшла до того, щоб проєвропейська більшість з'явилося в парламенті, а як тільки з'явилася проєвропейська більшість, «країна була кинута в дестабілізацію, домоглися дострокових виборів парламенту, потім виборів президента – і ми бачимо, як країну просто розгорнули на інший вектор.

Ми це вже бачили в нашій історії. І це все робиться іноді з нашої мовчазної згоди, а іноді від того, що ми крізь політику не вміємо бачити Україну і не розуміємо, що більше треба відповідальності в країні, яка веде військові дії і захищає свою незалежність.

– сказав спікер.

І я хочу зараз публічно звернутися з пропозицією, з якою я звертався на нашій нараді з європарламентарями: політичні сили державного характеру в Україні – не залежно від того, чи знаходяться вони в коаліції чи в опозиції, – повинні продемонструвати і суспільству, і нашим зовнішнім партнерам, що, незважаючи на наші розбіжності, які є або в питаннях економічних, або в питаннях соціальних – але в деяких питаннях, зокрема в таких, як безпека, ми маємо одну позицію і будемо стояти пліч-о-пліч.– заявив він .

Акт безпеки і відповідальності – це той документ, який, я переконаний, повинні підписати глави фракцій парламенту як угоду між коаліцією і опозицією, що, незважаючи на наші розбіжності в тактичних питаннях в стратегії ми залишаємося єдині, ми стоїмо пліч-о-пліч. У питанні безпеки мілітарної держави, в питанні безпеки інформаційної, безпеки економічної, безпеки енергетичної, безпеки гуманітарної.

– переконаний Парубій.

За його словами, парламентарії «повинні цей знак дати суспільству, щоб у нас не повторився цей сценарій, який Путін – ми бачимо – використовує в державах навколо нас», і «щоб ми не дали жодного шансу всім тим, хто хоче повернути Україну назад – незалежно від того, як вони себе називають, які вони мають політичні прапори».

Я дуже прошу це питання обговорити на своїх фракціях. У вас є цей документ. Я вас дуже прошу, щоб ми в найближчий період змогли вийти на рішення, яке б зупинило ці дестабілізуючі процеси, які намагаються просто маховиком розкрутити в нашій державі.

– сказав Парубій.

Ми відповідальні. Ніхто крім нас. З нас запитають онуки, чи змогли ми утримати українську державу або не змогли його утримати, як це було 100 років тому. Я сподіваюся, що рівень нашої відповідальності є досить високим, щоб не дати нікому допустити втрату нашої української державності.

– додав спікер.‡агрузка...