Історія з документами оперного співака Василя Сліпака, які опинилися в руках терористів, піднімає питання про адекватність роботи прес-служби сил АТО

Засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню конфлікту на Донбасі вже давно перетворилися на рутину, від якої ніхто не чекає проривів. Проте вчора сталася подія, яка вибивається з ряду. Мова йде про передачу "представником ДНР" Пушиліним представнику ОБСЄ паспорт вбитого українського воїна Василя Сліпака. Опускаючи подробиці у хамській манері, в якій це було зроблено – важко чогось чекати від бойовиків і колабораціоністів – ця передача поставила цілий ряд питань. Перш за все, про обставини загибелі оперного співака, який воював у лавах "Правого Сектора", передає Корупція.Інфо.

За офіційною версією 29 червня під час атаки противника з боку Дебальцеве Василь Сліпак, який сидів за кулеметом, був убитий снайпером.

Проте практично відразу ЗМІ "ДНР" продемонстрували документи: український паспорт, зарплатна картка "Приват Банку", вид на проживання на ім'я Сліпака, при цьому обставини появи цих документів описувалися так: "1 липня 2016 року, при евакуації тіла військовослужбовця ЗСУ представниками місії ОБСЄ в районі н. п Логвиново був виявлений бронежилет, в кишені якого знаходились особисті речі та документи".

Тобто можна припустити, що саме тіло бійця було евакуйовано в тил, але мабуть в поспіху був загублений бронежилет, в якому знаходилися всі документи (по суті цивільній людині такий прокол можна пробачити – зазвичай військові або беруть лише військовий квиток або не беруть нічого в бій).

Після цих повідомлень питань стало ще більше, але більшість людей, які, що називається, "в темі" прийшли до висновку, що це просто спроба бойовиків на тлі галасу, піднятого в наших ЗМІ, кинути тінь на ім'я героя. Наводилися аргументи, що паспорт може бути фейковим – через печатки на першій сторінці і так далі.

Однак на сьогодні абсолютно ясно, що це реальні документи Сліпака і цілком очевидно, що ситуація 28 – 29 червня на Світлодарській дузі також розвивалася дещо інакше, як описували офіційні ЗМІ, втім, з усього видно, не так як стверджували і неофіційні джерела.

На тлі розкритих фактів можна зробити висновок, що скоріше всього локальна операція, в якій підрозділ "Правого Сектора" виступав як штурмовий загін, сталася не 29 червня, а на день раніше – 28 червня. А загибель Сліпака пов'язана вже з контрнаступом "гібридів". Тоді в цю канву вкладаються і повідомлення про розвідвзвод 25-го мотопіхотного батальйону "Київська Русь", який дві доби тримав оборону на висоті і поніс певні втрати. На той момент ця інформація дещо пішла в тінь, особливо на тлі галасу, що підняв супротивник – я маю на увазі відео зі снайпером, який нібито особисто вбив оперного співака, з купою нібито деталей його особистого життя у Франції і так далі.

У цьому зв'язку хотілося б знову поставити запитання про адекватність реагування прес-служби сил АТО на ситуацію на фронті. Якби вчасно з'явилося хоча б нічого не зобов'язующе повідомлення про бої на цьому напрямку, то підгрунтя для маніпуляцій з боку бойовиків було б набагато менше. Цілком очевидно – особливо якщо згадати недавній скандал з російською журналісткою – що потрібна термінова реорганізація всієї системи роботи військових зі ЗМІ.

Як би то не було, проте загибель справжнього українського патріота Василя Сліпака сталася в бою, зі зброєю в руках і навряд чи у когось з'явиться хоч крапля сумніву в тому, що він загинув, захищаючи свободу і незалежність.