За допомогою скандалу з видачею чужих паспортів громадянам України, Угорщина намагається переключити увагу Євросоюзу.

Таку думку висловив політолог Євген Магда.

Так, перед інцидентом з паспортами в Берегово, Угорщину публічно «відшмагали» в європейському парламенті, розпочавши проти неї процедуру санкцій. Якщо так триватиме і далі, вона просто втратить голос в раді Європейського союзу.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Тому, стверджує Магда, в Угорщині спрацював принцип компостер або технологічної прийом – відволікання уваги.

Також Магда уточнив, що ніхто Угорщину не буде виключати з Євросоюзу, однак вона може втратити там права голосу, а отже – доступу до бюджету ЄС.

«Платити угорцям доведеться, тому що є певні фінансові зобов’язання, а ось витрачати – велике питання. Справа в тому, що, коли якась із країн залишається за бортом обговорень бюджету, то її інтереси практично не враховуються перед тим, як розписати бюджет», – підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, Угорщина загрожує Україні зі свого боку радикальними заходами. В цей же час українці на Закарпатті зрозуміли, що ситуація ні до чого доброго не призведе і почали протест проти дій Будапешта.

Українсько-угорські відносини мають тенденцію до ескалації непорозуміння між двома країнами, в тому числі і на ґрунті поголовної роздачі всім охочим угорських паспортів. Глава МЗС Угорщини Петер Сійарто заявив, що якщо угорський консул буде змушений за вказівкою Києва покинути Україну, в Будапешті підготовлені відповідні заходи.

Крім того, Сійярто вважає, що останнім часом в Україні посилилися антиугорські настрої.

Ймовірність повернення угорського посла назад на батьківщину Сійарто пов’язав з підготовкою до проведення в Україні президентських і парламентських виборів.

Оскільки українські спецслужби «провели спецоперацію в консульстві Угорщини, яка є членом НАТО», в цьому вбачаються протиріччя з правилами міжнародного права і дипломатії. Так само Сійярто додав, що його країна і надалі буде вдаватися до кроків, які будуть гальмувати рух України в напрямку ЄС та НАТО.

«Якщо українська сторона вишле консула Угорщини, це не залишиться без пропорційного відповіді з угорської сторони. Але є надія, що цього можна уникнути. Подвійне громадянство поширене в Європі. І якщо Україна дійсно хоче рухатися в бік ЄС, не може ставити під сумнів такий інститут», — сказав Сійярто.