У Конгресі Сполучених Штатів Америки засудили рішення Росії щодо спрощеної видачі російських паспортів мешканцям окупованих Донецької і Луганської областей.

Такі дії Росії засудили в обох палатах Конгресу. З відповідними заявами, як повідомляють у посольстві України в США, виступили сенатори та конгресмени.

Ще один зухвалий напад на український суверенітет показує, що Путін не серйозно ставиться до миру. Сполучені Штати повинні продовжити підтримувати Україну і підвищити ціну Росії Путіна за її агресію,– зазначив голова комітету з питань збройних сил Сенату, сенатор-республіканець Джим Інхоф.

Своєю чергою, голова комітету із закордонних справ Палати представників, конгресмен Еліот Енгель заявив: 

"Я закликаю владу Росії скасувати це провокаційне рішення. Путін повинен визнати суверенітет України та поважати її територіальну цілісність".

Співголова сенатського українського кокусу, сенатор-республіканець Роб Портман заявив: "Рішення Росії щодо прискорення надання громадянства мешканцям сходу України є ще однією зухвалою спробою легітимізувати незаконну окупацію цих регіонів Росією. Ці території є частиною України, а не Росії".

Зазначимо, що 24 квітня очільник Кремля Володимир Путін підписав указ, згідно з яким, жителі окупованих територій у Донецькій та Луганській республіках можуть за спрощеною процедурою отримати російське громадянство. Таке рішення Путін пояснив тим, що Україна не бажає амністувати бойовиків і надати особливий статус так званим "ДНР" і "ЛНР".

Додамо, що колишній постпред президента по Криму Борис Бабін пояснив, що якщо росіяни цілеспрямовано займуться цим процесом, то реалізувати його вони зможуть досить швидко, як це було зроблено у Криму.

Борис Бабін наголосив, що коли Росія почне видавати свої паспорти на території так званих "ЛНР" і "ДНР", то реалізувати весь процес вона зможе впродовж лічених місяців. Він зазначив, що відмінність від ситуації із Кримом полягатиме у тому, що в публічній сфері в так званих "ЛНР" і "ДНР" ніхто паспорти нав'язувати не буде. Все буде робитися непублічно: "Всі отримають документи і всі скажуть, що вони цього хотіли все життя".

За словами Бабіна цей процес матиме сумні наслідки для обох сторін.

Якщо почнеться видача паспортів, якщо вона буде масовою, то стане очевидно, що Росія йде на вирішення конфлікту на Донбасі шляхом його глибокої консервації зі створенням маріонеткових нібито "незалежних" держав, визнаних лише Росією,– сказав він.

Причому на який саме термін буде заморожений цей конфлікт – сказати важко. Дуже надовго – один з найконкретніших прогнозів.