У ЗСУ прокоментували заяву Пригожина про вихід “Вагнера” з Бахмута.

 

За словами речника Східного угруповання військ ЗСУ Сергія Череватого, у Пригожина закінчуються не снаряди, а люди.

Він додав, що росіяни продовжують атакувати, тяжкі бої продовжуються.

Зазначимо, що ватажок ПВК “Вагнера” Євгеній Пригожин записав чергове відео зі звинуваченням на адресу російського міністерства оборони та генерального штабу. У цьому відео він звинувачує їх у “недостачі боєприпасів” для свого підрозділу. 
 
Військовий експерт в свою чергу Петро Черник припускає, що це може бути певною інформаційно-психологічною спецоперацією ворога, щоб ми розслабились та необдумано пішли в атаку. Про це він розповів одному з українських ЗМІ. 
 
“Ворог хоче, щоб ми подумали, що противник вже ослаб настільки, що ми можемо його атакувати. Це може бути цікава, хитро замаскована пастка, щоб спровокувати нас атакувати швидше. Спортсмени це добре розуміють – таку поведінку називають фальстарт”, – заявив Черник. 

Він додав, що Збройні Сили України під час контрнаступу не мають права на помилку. Наш удар має бути дуже серйозним, рішучим та результативним. Все повинно бути розраховано з точність до міліметра. 

Найбільша помилка, яку ми можемо припуститись, це повірити у те, що противник настільки слабкий, щоб ми можемо здолати його легкою ходою піхоти, 
– зазначив Черник. 

Водночас, Череватий раніше розповів, що через великі втрати на полі бою ЗС РФ змушені використовувати застарілу військову техніку, при цьому армія Путіна має ресурс для продовження війни проти України, проте більшість техніки була випущена ще за часів СРСР. 

При цьому українські захисники роблять все можливе, щоб і цієї техніки у ворога не лишилося. Після успішного контрнаступу ЗСУ влітку 2022 року на Харківському напрямку противник кинув на поле бою багато нової військової техніки, саме тому з 2023 року вони перейшли на застарілі БМП-1, БТР-60 та танки “Т-62”.  

ЗСУ продовжують знищувати військову техніку, особливо на початку 2023 року на Вугледарському напрямі, проте у ворога є ще багато застарілої техніки.  

Як і раніше, метою №1 для армії Путіна залишається Бахмут. Лише минулої доби було 19 атак у цьому районі, а також артилерійські та авіаційні обстріли.  

Свою думку про військову техніку ЗС РФ висловив експерт Олександр Коваленко. За його словами, ЗСУ знищують за місяць стільки військової техніки, скільки в РФ виробляють за квартал. Він згадав пропагандистське відео із Курганмашзаводу.  

У ньому дирекція прозвітувала з випуску БМП-3. За їхніми словами, за перший квартал було випущено більше, ніж за 2019 рік. При цьому вони забули сказати, що в тому році було випущено лише 50 БМП, 7 із яких уже небоєздатні. Згідно зі статистикою, за 14 місяців війни ЗСУ знищили 254 БМП. За фактом, кількість БМП, яка виробляється за квартал, ЗСУ знищують за місяць. 

За даними розслідувачiв, Україна втратила за рік війни втричі менше техніки, ніж Росія. Озвучені лише ті цифри, які підтверджені фото та відеофіксацією. 

Додамо й те, що станом на квітень 2023 року Росія втратила у війні проти України понад 10 тисяч одиниць техніки. Про це повідомив нідерландський сайт оборонної аналітики та дослідження воєнних дій Oryx. 

Список включає лише знищені транспортні засоби та техніку ЗС РФ, що підтверджують фото- чи відеозаписи. Тому реальна кількість знищеної техніки значно перевищує зафіксовану оборонними аналітиками. До списку також не включили БпЛА та цивільну техніку. 

Так, згідно із оприлюдненими даними, Росія втратила в Україні 10004 одиниць військової техніки, включаючи 1928 танків, 2281 БМП 12 кораблів. Знищено — 6472 одиниці техніки, пошкоджено — 304, покинуто — 394. ЗСУ “затрофеїли” 2834 одиниць ворожої техніки.