новый коллаж

Автопарк, яхта, дорогий годинник, дача в заповіднику і навіть броньований храм на колесах. Російський патріарх Кирило на власному прикладі вчить помірності

1. Яхта за $ 4 млн

Цьогорічне паломництво патріарх Кирило розпочав із поїздки на яхті класу люкс. Коштує вона  $ 4 млн, називається іменем язичницької богині Паллади і раніше служила Володимиру Путіну. У 2005-му році її викупила і передарувала церкві компанія "Лукойл".

Яхта пришвартована на Ладозькому озері біля Валаамської резиденції патріарха, який, за словами очевидців, із задоволенням використовує її для вояжів. Зрештою, хто би відмовився, маючи власне судно з баром і великим ліжком?

2. Автопарк: Cadillac, Land Cruiser, Mercedes

Для наземних подорожей очільник РПЦ має автопарк. У його розпорядженні – радянський раритет Победа, кадилак Escalade, Toyota Land Cruiser, лімузин і мерседес супер-люксової серії S.

"Давайте подумаємо про те, щоб ми використовували такі транспортні засоби, які недоброзичливці не будуть використовувати як привід для дискредитації духовенства", – сказав патріарх на єпархіальному зібранні Москви 28 грудня 2012 року.

3. Броньований поїзд 

Сказано – зроблено. У 2013 році, на річницю хрещення Русі до Києва Кирило прибув на броньованому літерному потязі.

У "вагоні-храмі" везли хрест Андрія Первозванного і всю дорогу проходили служіння. Таким чином, за словами голови патріаршої прес-служби, мало відбутися фізичне єднання Москви, Києва та Мінська. Інтер’єрові вагону позаздрила би не одна церква, ззовні красувалася величезна ікона."Я використовую автомобілі із державного гаража, які надає гараж особливого призначення. Ці автомобілі задовольняють відповідні вимоги безпеки і я, як особа, яку охороняють, не можу використовувати інші машини", – бідкався у 2012-му Кирило.

 

4. Годинник Breguet за  $ 30 тис 

Немало смутку приніс патріархові і годинник. Аксесуар люксової марки Breguet вартістю понад $ 30 тис красувався на зап’ясті Кирила неодноразово.

Корпус зроблений із білого золота, ремінець із крокодилячої шкіри, механізм автоматичний, є будильник. Однак, колитого ж року патріарха запитали про дорогий подарунок, той назвав фотографії колажем.

"Коли ми вдягаємо убрання для служби, годинник неможливо вдягти, неможливо носити годинник. І я дивився на цю фотографію і раптом зрозумів – а це ж колаж! Але після того, як з’явилася ця фотографія, я пішов і став дивитися. Адже багато хто приходить і дарує. І стоять зазвичай коробки, які не відкриваєш і не знаєш, що там. І я побачив, що дійсно є годинник Breguet, і тому я ніде не дав коментарів, що у патріарха такого годинника немає. Тому що так, коробка з таким годинником, не вдягнутим жодного разу, є", – пояснив Кирило.

Годинник, який не вдягали, відображається на столі. Можливо, патріарху Кирилові вдалося чудо. І ім’я йому – Photoshop.

 

5. Дача у заповіднику

Ще одне чудо – дача-храм на чорноморському узбережжі Краснодарського краю. Розташований на 10 га державного лісового фонду, огороджений 3-метровим парканом з колючим дротом, маєток Кирила перекриває місцевим жителям доступ до моря. Навколо дачі місцеві екологи помітили багато пеньків – чим не пожертвуєш заради святої дачі…

А жертвувати благами цивілізації, на думку Кирила, людству просто необхідно.

"Якщо все суспільство стане на шлях нестримного споживання, то земля наша цього не витримає", – сказав він у 2009-му році, відвідуючи Київ.