Печерський районний суд Києва виніс рішення про арешт В'ячеслава Платона, якого затримали в Києві в понеділок за ордером Інтерполу. Про це повідомив керуючий партнер юридичної фірми "Правовест" Гліб Сегіда, який представляє інтереси затриманого, передає Корупція.Інфо.

"Суд повністю задовольнив подання Печерської районної прокуратури та заарештував його на 40 діб. Але ми будемо подавати апеляцію і зараз готуємо її", – заявив адвокат.

Адвокат заявляє про недопустимість арешту бізнесмена і планує довести в апеляції, що Платон має українське громадянство і прізвище Коболєв.

Питання про громадянство є ключовим, оскільки громадянин України не може бути виданий іншій державі у порядку екстрадиції, а також затриманий для екстрадиційного арешту. Захист Платона наполягає, що він українець, в той же час СБУ заявляє про "фальшивий" паспорт, отриманий без набуття громадянства.

Адвокат затриманого також заявив, що суддя винесла рішення про розслідування обставин, за яких В'ячеслав Платон отримав тілесні ушкодження.

"Їх видно неозброєним оком, і є медична довідка, де підтверджується, що він отримав гематоми, забій грудної клітки", – говорить адвокат.

Захист затриманого також говорить про політичний характер справи проти Платона, якого нібито "замовило вище керівництво Молдови".