Китай стверджує, що зберігає нейтралітет, але його дії ясно показують, що він, як і раніше, вибудовує тісні зв’язки з Росією. Про це представник Державного департаменту США сказав CNN.

Представник Держдепу висловив стурбованість у зв’язку із “союзом Китаю з Росією, оскільки Москва продовжує своє жорстоке та незаконне вторгнення до України”. Заява була зроблена після переговорів між російським диктатором Володимиром Путіним і китайським лідером Сі Цзіньпіном.

Представник Держдепу додав, що США уважно спостерігають за діями Пекіна, і що “усі, хто стане на бік Москви в цій несправедливій війні, неминуче опиняться на неправильній стороні історії”

“Пекін стверджує, що він нібито зберігає нейтралітет, але його вчинки ясно показують, що він, як і раніше, вкладається у тісні зв’язки з Росією”, – сказав чиновник.

Він також повідомив, що США та ЄС попередили КНР про наслідки надання Росії військової допомоги у її війні проти України або надання їй систематичної допомоги для обходу санкцій.

Зазначимо, що Китай заявляє про свою “нейтральну” позицію щодо війни Росії проти України, яку Пекін називає “українською кризою”. КНР неодноразово повторювала кліше російської пропаганди про те, що РФ на війну “спровокували” НАТО та США, а також не засуджувала війну, яку Москва веде для знищення українського народу, однак одночасно заявляла про відданість принципу територіальної цілісності та непорушності встановлених кордонів. Китайські офіційні особи регулярно закликають до переговорів та кажуть, що вони “за мир у всьому світі”.

Штати та Європа попередили КНР про наслідки через надання Росії військової допомоги у її війні проти України або “систематичної допомоги в обході санкцій”.

Китай не відмовився від контактів та оборонної співпраці з Росією. Країни проводять спільні військово-морські, повітряні та наземні навчання через які Китай може постачати Росії необхідні речі.

Наприклад, країни проводять тренування у російському Челябінську, але невідомо, що саме там відбувається. Про це 24 каналу розповів президент громадської організації “Ліберально-демократична ліга України” Артур Харитонов. Так, великим питанням є те, чи не залишається якась китайська техніка в Росії, яка могла б завозитися на територію країни-агресорки під виглядом навчань. А далі окупанти могли б використовувати її у війні проти нашої держави.

На думку Харитонова, західні розвідки можуть відстежувати, чи залишає Китай свою техніку країні-агресорці під час навчань. Наразі немає заяв щодо доказів того, що Китай використовував численні спільні навчання для перекидання техніки до Росії.

“Я маю підозру, що такі перекидання можуть відбуватися не стільки повноцінної техніки, як компонентів. Адже в Росії є кричуща потреба у напівпровідниках і Китай є одним з лідерів у їхньому виробництві, поруч з Південною Кореєю, Тайванем та Сполученими Штатами, – розповів президент ГО “Ліберально-демократична ліга України”.

До того ж США наклали санкції на Китай щодо напівпровідників. Тож цілком ймовірно, що між цими процесами є зв’язок.