Росія після проведення так званих “референдумів” на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей не має змоги перейти в наступ, незважаючи на погрози вийти на адміністративні кордони областей.

Таку думку висловив військовий експерт, колишній речник Генштабу Збройних сил України Владислав Селезньов в коментарі ТСН.ua.

На його думку, на ситуацію на фронті можуть вплинути 300 тисяч мобілізованих росіян, яким накажуть втримувати захоплені території і пробиватися до адмінкордонів Донбасу.

Водночас, військовий експерт має “досить серйозні сумніви”, що росіяни зараз мають ресурси та військово-технічні можливості, “щоб відновити наступ на території Миколаївської області чи вбік Запоріжжя”.

“Ефективна бойова робота український гармашів та ракетників зводить нанівець усі потуги російської логістичної військової машини з забезпечення підрозділів на всіх ділянках фронту. Вони здійснюють накопичення, туди прилітає “Хаймарс” і накопичення перетворюються на попіл”, – додав він.

Селезньов нагадав про події 18 березня 2014 року, коли відбувся такий самий “референдум” на теренах тимчасово окупованого Криму та Севастополя.

“З цього часу Росія вважає ці території є територією РФ. Але ми бачимо, що українські Сили оборони раз у раз завдають удари по об’єктах на території Криму. Ми чули від такого собі Дмитра Медвєдєва, що спроби атакувати територію РФ будуть наражатися на відповідь збоку російської армії, а Крим вони вважають територією РФ. Але “бавовна” на території Криму і Севастополя трапляється, а реакції жодної немає”, – зазначив він.

Експерт підкреслив, що “нічого не зміниться в діях українських Сил оборони, навіть якщо відбудеться таке “приєднання” територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей до РФ”.

“Весь світ знає і погоджується, що Крим – це Україна. Відповідно Херсон, Запоріжжя, Луганськ і Донецьк – це також Україна”, – заявив Селезньов.

Британська розвідка також прогнозує «великі втрати» серед мобілізованих у рф.

У звіті 26 вересня зазначається, що кожна російська бригада зазвичай має три батальйони, один з яких залишається в місці дислокації та тренує новобранців. Втім, росія відрядила до України чимало з таких «навчальних» батальйонів.

Розвідка припускає, що відсутність військових інструкторів і поспіх, з яким росія розпочала мобілізацію, свідчать про те, що багато призваних підрозділів будуть розгорнуті на лінії фронту з мінімальною відповідною підготовкою. Вони, ймовірно, матимуть високий рівень втрат”.

Крім того, армія рф отримала «адміністративний та логістичний виклик».

Тим часом у Мелітополі Запорізької області російські загарбники планують до 10 жовтня сформувати «добровольчий батальйон» із 3 тис. чоловіків. Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Один з основних гауляйтерів видав наказ до 10 жовтня сформувати «добровольчий батальйон» у кількості 3 тис. осіб, мобілізованих саме з міста Мелітополя. Але ж ми усвідомлюємо, що це не добровольчий батальйон — це будуть люди, яких мобілізуватимуть примусово і змушуватимуть воювати проти українського народу, — наголосив Федоров.

Зауважимо, лише 10% мешканців міста погодилися підтримати псевдореферендум через страх можливих тортур. Про це Мер Мелітополя Іван Федоров розповів на брифінгу 26 вересня.

“Окупанти зіткнулися з першою проблемою, коли не змогли знайти необхідну кількість членів так званих виборчих комісій. Наші мешканці не захотіли колаборувати… Учора, на третій день цього фейкового голосування, вони змогли знайти лише 20% мешканців, які би погодилися взяти участь у цьому фейковому референдумі… Далі цікавіше: із 20% людей, яких вдалося знайти, лише 10% погодилися підтримати фейковий референдум, сказали: “Так”, – зазначив мер.

За словами Федорова, згода 10% мешканців підтримати псевдореферендум – “це точно не їхні думки, а страх через ті тортури, ті примуси, які сьогодні здійснюють рашисти на території міста Мелітополь”.