Однією з найскладніших ситуацій на фронті залишається на Донецькому напрямку від Бахмута до Пісків. Проте українські військові вже пристосувалися до тактики росіян та максимально перемелюють наступальний потенціал ворога. Про це в ефірі Апостроф TV розповів боєць батальйону “Свобода” Володимир Назаренко.

“Ситуація надзвичайно складна, але стабільно складна. Не припиняються обстріли, особливо важка ситуація на Донецькому напрямку на ділянці від Бахмуту до Пісків. Ворог продовжує знищувати наші міста. Наші бійці гідно дають відсіч, тримають позиції, перемелюють величезний наступальний потенціал ворога, який зберігся лише на цьому напрямку”, – інформує військовий.

За словами Назаренка, Путін кидає останні наступальні потенціали саме на дану ділянку, забравши свого часу резерви з Харківщини та залишаючи російськи війська на Херсонщині без підкріплення.

“Завдяки цьому залишається висока боєздатність тих частин, які обстрілюють та знищують всі села від Бахмута до Пісок. Це відбувається за рахунок того, що ще не знищений наступальний потенціал і не посипалися їхні бойові частини. І, на жаль, у них велика перевага в боєприпасах”, – пояснює він.

На Донецькому напрямку орки ще з травня використовують тактику так званого “вогняного валу”, знищуючи абсолютно все навколо.

“Ця тактика дуже страшна для наших мирних міст, тому що вони знищують всю цивільну інфраструктуру. Ми зі свого боку намагаємося зберегти життя та здоров’я наших бійців та життя мирних мешканців, це для нас найбільший пріоритет. Ми певним чином пристосувалися до цієї тактики, не буду розкривати секретів, але нам вдається уникати серйозних втрат та максимально перемелювати наступальний потенціал ворога на цих ділянках”, – повідомляє Назаренко.

Не можна недооцінювати  також оголошену в Росії мобілізацію. Хоча це дуже низькоякісний та погано озброєний контингент, ігнорувати його не можна, бої будуть тяжкі. Як зазначає військовий експерт Петро Черник, військова логіка Росії вкрай специфічна – про збірну “Чорнобоаївку” не говорив лише лінивий, там загинуло безліч військових та знищено велику кількість техніки. Те саме стосується й острова Зміїний, куди кілька разів доставляли техніку та особовий склад, які були негайно знищені. На Сіверському Донці росіяни п’ять разів навішували понтон в тому самому місці. Там українські воїни знищили 73 одиниці техніки.

“Росіяни не мають достатньо сил та засобів, щоб здійснити серйозну наступальну операцію на Бахмут, і тим більше взяти його до кінця жовтня. Але недооцінювати ворога не можна, вони провели мобілізацію, і хоча це дуже низькоякісний матеріал, озброєний погано – їх, проте, не можна ігнорувати. Бої будуть важкими, наша тактична перевага має значення, але їх таки досить багато“, – констатував експерт.

За словами Черника, треба розуміти, що наші наступальні дії, які були блискучими у вересні – дещо призупинилися, і тут немає катастрофи.

…втома, і ми не можемо собі дозволити “жуківщини” – наш солдат на вагу золота. На мою думку, російські “мобіки” не переламають хід війни, але подовжать її“, – резюмував експерт.

Експерт переконаний, що глава Кремля своїми рішеннями дав декілька сигналів для України та світу.

“По-перше, Путін дає сигнал, що він не збирається здаватися. По-друге, він насправді цементує свою владу, а отже будь-які розмови є недоречними про те, що у Росії може бути якийсь трансфер влади. Росіяни отримують стратегічну поразку, вони у пастці й не знають, як з неї вийти,– пояснив фахівець.