В Україні пропонують обмежити віковий ценз для громадян на виборах. Про це йдеться в петиції, опублікованої на сайті Президента України.

Зокрема, автор петиції Андрій Устенко пропонує заборонити голосувати на виборах український парламент і президента громадянам України, яким на день виборів виповнилося шістдесят років.

На його думку, відповідні зміни необхідно внести до Закону України «Про вибори народних депутатів України» та до Закону України «Про вибори Президента України», додавши вікове обмеження для права голосу громадян.

Популярне: Українці розбилися в авіакатастрофі: перші подробиці«У зв’язку з тим, що існує віковий ценз на правій голосу громадян України, пропоную також, обмежити верхню вікову межу права голосу в 60 (шістдесят) років. Таким чином, усунувши маніпулювання найбільш незахищеними верствами населення », – йдеться в ініціативі.

До завершення збору підписів залишилося 82 дні. За півтора тижні ніціатіва зібрала 112 підписів з 25 000 необхідних.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день в Україні діє комбінована виборча система: половина депутатів (225) обираються до Верховної Ради через мажоритарні округи, набираючи більшість голосів, при цьому друга половина (225) потрапляє в парламент через закриті партійні списки, коли виборцю доводиться голосувати за певну партію чи блок партій. У цьому випадку, щоб депутати потрапили до парламенту, партії необхідно подолати 5-відсотковий бар’єр.