Розмір пенсії має відповідати прожитковому мінімуму. Тому, очевидно, держава заощаджує на понад дванадцяти мільйонах пенсіонерів по півтори тисячі гривень щомісяця.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі»  висловив нардеп Михайло Папієв, повідомляє Корупція.Інфо

«Це нормально, що сьогодні пенсіонери йдуть у суди відстоювати свої права. Тільки ця гілка влади може їм допомогти і захистити від уряду», – коментує народний обранець.

Цифра соціального стандарту не відповідає реальному прожитковому мінімуму, говорить гість студії.

«Сьогоднішня цифра пенсій не відповідає фактичному розміру прожиткового мінімуму. Фактично, соціальний стандарт є вдвічі меншим, ніж те, що гарантує Конституція. Тому 12 мільйонів 300 тисяч пенсіонерів недоотримують мінімум півтори тисячі гривень щомісяця», – пояснює Михайло Папієв.

Політик наголосив на проблемах роботи Конституційного суду.

«Опозиційний блок вніс подання до Конституційного суду. А саме йшлося про визнання статті, яка вказує на розмір прожиткового мінімуму для соціально-демографічних груп. Потрібно визнати: державні виплати  є такими, що не відповідають реальності», – говорить гість програми.

Популярне: Указ підписаний!  Військкомати готують повістки українським чоловікам

Ще у 2003 році було встановлено, що пенсія для непрацюючих громадян нараховується у сумі прожиткового мінімуму, нагадує політик.

«Жодна влада не встановлювала пенсії нижче, ніж соціальний мінімум. Зараз же вони свідомо недоплачують, а значить крадуть у людей гроші. Фактично, ЗСУ, правоохоронні органи фінансує не ефемерна держава, а пенсіонери, а також люди, з яких знімається військовий податок», – зазначає Михайло Папієв.