В Україні в наступному році мінімальну пенсію підвищать двічі. До липня вона становитиме 1497 грн, до грудня — 1564 грн, а після грудня — 1638 грн.

Уже зараз фактичний розмір мінімальної пенсії (сума, на яку може прожити пенсіонер в Україні) — 2710 грн. З огляду на досить низький розмір зарплат, високий рівень тіньової зайнятості (роботодавці платять у конвертах і не платять податки), значно підвищити пенсію уряд не може. У наступному році дефіцит Пенсійного фонду передбачений на рівні 166 млрд грн.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

У наступному році, згідно з проектом бюджету, зростання доходів населення на 2% випередить інфляцію. Фактично це означає, що найбідніші українці можуть стати трохи багатшими. Правда, перша індексація пенсій і соцдопомоги очікується тільки в липні — до цього півроку доведеться жити зі старими виплатами, а друге підвищення, яке з випередженням компенсує зростання цін, очікується тільки в грудні 2019-го.

Варто зазначити, що проект головного фінансового документа повинна ухвалити Верховна Рада. Після обговорень і можливих правок, бюджет винесуть на голосування.

Нагадаємо, що, згідно з проектом бюджету, кожен українець своїми податками віддасть на фінансування дефіциту Пенсійного фонду майже 4 тис. грн.