Впровадження в Україні другого рівня пенсійної системи – накопичувальних пенсій – несе в собі ризики для працюючих українців.

Про це заявила експерт "Реанімаційного пакету реформ" із питань пенсійної системи Галина Третякова. Вона прокоментувала норму, згідно з якою другий етап пенсійної реформи торкнеться українців молодших 35 років.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Експерт нагадала, що на початку другого етапу пенсійної реформи з зарплат молодих українців будуть віднімати 2%, а з часом – до 7%.

"Із 7% власної зарплати будуть примусово у молоді вилучати на подальше накопичення. Це надмірний відсоток… Роботодавець, який захоче молоду силу залучити, буде брутто заробітної плати збільшувати для того, щоб нетто, яке людина отримує на руки, збереглося. Таким чином, роботодавці будуть для молоді збільшувати ці нарахування, а для людей похилого віку не буде такого накопичення", – пояснила вона.

"Таким чином, ми, з одного боку, дискримінуємо людей старшого віку – для них роботодавець не буде нічого доповнювати. З іншого боку, ми дискримінуємо молодь, оскільки люди 35+ будуть дешевше обходитися роботодавцям, ніж люди 35-. Таким чином, ми створюємо дискримінацію для одних з одного боку, для інших – з іншого", – зазначила вона.