В Україні на сьогоднішній день пенсії повинні підвищувати як мінімум на рівень інфляції. Варто відзначити, що підвищення відбувається не на відсоток від власної пенсії, а на відсоток від прожиткового мінімуму для непрацездатних, передає Корупція.Інфо

Популярне: Те що він зробив в громадському транспорті здивувало всіх! Такого від Ляшка не чекав ніхто

Уряд в рамках реформи пропонує перераховувати розмір пенсії за формулою щороку, підвищуючи показник середньої зарплати.

Згідно з документом, підвищувати пенсії будуть не на відсоток від прожиткового мінімуму, а на відсоток від зростання зарплат за три минулі роки + половину індексу інфляції за минулий рік. При цьому підвищувати будуть одну зі складових у формулі розрахунку пенсій, в результаті пенсіонери будуть отримувати надбавки, розмір яких буде залежати від стажу і коефіцієнта зарплати.

Припустимо, що реформа діє вже зараз. При 30 роках стажу і зарплати більше 10 тисяч гривень (в півтора рази вище середньої по країні), українець міг би претендувати на пенсію в 1964 гривень. Розмір виплати порахували б за формулою:

Середня зарплата за три минулих роки × співвідношення власної зарплати до середньої × стаж × 1% = 3764 × 1,5 × 30 × 1% = 1693,8 гривні.

Цього року цю пенсію мали б підвищити на 10,9% (середня зарплата, з якої сплачуються внески, останні три роки росла в середньому на 9,5% на рік, а рівень інфляції в минулому році досяг 12,4%). Замість того, щоб додавати відсоток від прожиткового мінімуму, відповідно до запропонованої системі, пенсія перерахують з урахуванням, що показник середньої за три роки зарплати зріс на 10,9%. Тоді б вже призначену пенсію «осучаснили» б до 1878 гривень
4174 × 1,5 × 30 × 1% = 1878,3

Фактично, «надбавка» в цьому випадку складе 185 гривень. За старими правилами до цієї пенсії додали б 10,2% від прожиткового мінімуму, тобто 126 гривень. Чим вище зарплата була у пенсіонера і чим більше стаж, тим швидше зростатиме пенсія.

У 2014-му в Україні зарплати зросли всього на 5,6%, а в минулому році – на 22,3%. Кабмін пропонує підвищувати пенсії за показником середнього зросту за три роки. Якщо українська економіка буде розвиватися, разом із зростанням зарплат високими темпами будуть рости і пенсії. На думку прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, такий механізм дозволить уникнути «старіння» пенсій.