Пенсійний фонд затвердив показники середньої заробітної плати в Україні за 2018 рік і окремо – за грудень минулого року для розрахунку пенсій на 2019.  Про це повідомили в прес-службі Фонду.

"Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" враховується для обчислення пенсій", – сказано в повідомленні.

За даними Фонду, показник за 2018 рік затверджено на рівні 7810 гривень 88 копійок, а за грудень минулого року – 9095 гривень 46 копійок.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Нагадаємо, на розмір пенсії впливають три показники: середня зарплата по країні, розмір власної зарплати і стаж. У формулі розрахунку пенсії, відповідно до ст. 40 закону "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", враховується як співвідношення власної зарплати до середньої за кожен розрахунковий місяць, так і середня зарплата по країні за три роки.

ФОРМУЛА РОЗРАХУНКУ ПЕНСІЇ:

П = Зп * КЗ * Кс

П – розмір пенсії;

Зп – заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсію);

Кз – коефіцієнт заробітної плати (співвідношення своєї зарплати до середньої по країні);

Кс – коефіцієнт страхового стажу (кожен рік роботи множиться на 1%).

Цього року виплати для українців, які чесно трудились протягом 35-50 років та досягли віку 65 років та старше отримають зросла всього 1669 гривень.

Додамо, зростання пенсії у 2019 відбуватиметься залежно інфляції та рівня середньої зарплати на 50% від зміни цих показників. На це підвищення в проекті держбюджету закладено 166 мільярдів гривень.