В Україні розмір пенсій до 2030 року скоротиться в 1,5 рази через посилення демографічної кризи.

Про це розповів глава Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) Тимур Хромаєв, передає UBR.ua.

За його словами, в найближче десятиліття через демографічний спад число найманих працівників, з чиїх зарплат йдуть відрахування ЄСВ (єдиний соціальний внесок) до Пенсійного фонду, буде зменшуватися, а число пенсіонерів – рости.

“Ніхто не може гарантувати, що пенсія першого рівня (діюча виплата – Ред.) в силу демографії не буде зменшуватись. Тому що вона залежить від того, скільки працюючих громадян відраховують на пенсії, на покриття витрат пенсіонерів. А кількість пенсіонерів у нас зростає, тому пенсія першого рівня буде зменшуватися “, – заявив фінансист.

Коефіцієнт заміщення (тобто відсоток від останньої зарплати, який можна отримувати на пенсії) становить 30%. Це означає, що громадянам, які отримують зарплату в розмірі $ 1 тис, при виході на пенсію держава виплачує $ 300. Однак до 2030 року цей коефіцієнт знизиться на третину, до 20%.

“Тому нам необхідно впроваджувати другий рівень для того, щоб він дав можливість додати додатковий ресурс для пенсіонерів. На пенсії люди вже з 2030 року отримувати не $ 300, а $ 200 і плюс ті $ 200, що накопичили, і всього в сукупності виходить $ 400. Зараз пенсія одна – $ 300, а буде два рази по $ 200 “, – підсумував Хромаєв.

Відзначимо, як повідомляє прес-центр Кабміну, вже в цьому році уряд проведе індексацію пенсій.

«Також в цьому році відбудеться індексація пенсій, закладені кошти для додаткових виплат пенсіонерам старше 75 років. Збільшуються виплати по інвалідності, виплати на дітей, позбавлених батьківського піклування, виплати чорнобильцям. І це дуже важливо, щоб держава максимально підтримувала вразливі верстви населення і тих, хто цього дійсно потребує », – підкреслив Денис Шмигаль.