Одним з останніх рішень Кабміну Володимира Гройсмана стало удосконалення порядку призначення, відновлення і проведення пенсійних виплат внутрішньо переміщеним особам. Відповідну постанову КМУ прийнято 21 серпня.

Особлива новація в тому, що документом дозволили співробітникам ПФУ інформацію про місце проживання внутрішньо переміщених осіб отримувати самостійно. Для цього достатньо взяти відомості в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Самим переселенцям не доведеться туди звертатися.

Раніше від переселенців вимагали надання довідок по особливій формі. Тепер це фактично скасували.

За інформацією Мінсоцполітики, станом на кінець серпня в Єдиній інформаційній базі значиться 1 млн 402 тис. Внутрішньо переміщених осіб.

Виплачувати пенсії на окупованій частині Донбасу на даний момент неможливо. І робити це стане реально тільки після звільнення цих територій. Про це, нагадаємо, на початку липня в ефірі Радіо Свобода заявив тодішній міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

В принципі, нічого дивного. Це і раніше не раз заявлялося владою України. Мабуть, на тлі активізації захисників прав людини, які закликають нового президента, почати такі виплати, міністр вирішив ще раз акцентувати увагу на тому, яка ситуація з цим питанням. Черниш нагадав, що на окупованій території немає банків, відсутні гарантії безпеки і неможливо протидіяти відмиванню коштів.

Більш того, він чесно нагадав, що гроші в ПФУ не з’являються з повітря, а податки з підприємств ОРДЛО не надходять.

При цьому Україна отже робить максимум можливого – платить пенсії жителям ОРДЛО (а це понад 500 тисяч осіб), які приїжджають за нею на вільну територію країни. І навіть закриває очі на те, що вони оформлені як переселенців (умова для виплат), але насправді живуть на окупованій території. Згідно із законом їм повинні відмовляти, але все одно платять.