У той час, як частині пенсіонерів виплати скоротили на 15%, в Україні в майбутньому середній розмір пенсій скоротиться з 29 до 20% від середньої зарплати. Громадяни, які заробляють 10 тис. гривень, на заслуженому відпочинку отримуватимуть всього 2 тис. гривень.

Про це розповіла міністр соцполітики Марина Лазебна.

“Уже зараз маємо середню пенсію 29% від середньої зарплати, а в перспективі буде не більше 20%. Наприклад, маючи зарплату 10 тисяч гривень, людина отримає 2 тисячі гривень пенсії. Ось про це говорив прем’єр. Чи буде це і пенсія, яка забезпечить гідне життя? Точно ні”, – розповіла Лазебна.

Вона пропонує ввести обов’язкові накопичувальні пенсії та почати збирати додаткові гроші з працюючих не з 2022 року, як це планувалося раніше, а вже з січня наступного року.

“В принципі, це можна зробити і на базі вже зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту №2683, але обов’язково допрацювавши його з урахуванням пропозицій, узагальнених Мінсоцполітики, до яких увійшли пропозиції Європейської бізнес асоціації, Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів, Всеукраїнської асоціації недержавних пенсійних фондів, української асоціації інвестиційного бізнесу, експертів РПР, позиції ТПП, УСПП, профспілок транспортників, енергетиків, працівників вугільної промисловості “, – сказала міністр.

При цьому міністр вважає, що люди повинні мати стимули, щоб показувати всю свою зарплату.

“Часто можна почути:« Знижуйте тіньову економіку, повертайте мігрантів ». 20 років держава цим займається і 20 років ніхто ще не дав людям стимулів, при яких вони хотіли б повернутися, легалізуватися. Якщо ми подивимося на досвід інших країн, то вони створювали стимули , при яких вигідно показувати всю свою заробітну плату – це пенсійні накопичення і медичне страхування “, – зазначила Лазебна.