Деяким пенсіонерам не обов'язково буде бігати щомісяця в банк.

Пенсіонери України зможуть отримувати пенсії вдома і приносити їх будуть співробітники Ощадбанку. Таке рішення було прийнято в рамках пілотного проекту, який затвердили на засіданні Кабінету міністрів України в середу, 19 червня.

Раніше пенсії додому приносили тільки тим пенсіонерам, які оформляли пенсійні вклади і карти в банках. Однак це нововведення торкнеться не всіх пенсіонерів, а тільки тих, хто досяг віку 80 років, хто потребує постійного догляду, люди з інвалідністю I групи.

Крім того, пілотний проект запустять не у всіх містах і областях України, а тільки в тих, які схвалить Пенсійний Фонд України, так як це вони виступили ініціаторами даної послуги. У січні 2020 року Кабінет міністрів вивчить результати пілотного проекту та вирішить, чи варто запускати подібну послугу в інших областях.

У документі не прописаний сам механізм отримання пенсій на дому і цілком ймовірно, що послугу надаватимуть не тільки співробітники Ощадбанку. Банк має право залучати для доставки виплат і сторонніх підрядників – наприклад поштових операторів. Для них буде проведено відкритий конкурс, тому не обов'язково, що виберуть Укрпошту.

Компенсацію витрат на таку доставку на себе візьме Пенсійний Фонд за базовою ставкою (1,56% від суми пенсії в сільській місцевості і 0,79% у містах).