Після початку впровадження пенсійної реформи у населення з’явилося безліч питань про те, як тепер ці норми виходу на пенсію виглядають на практиці.

Трудовий стаж, безпосередньо впливає на відправку на заслужений відпочинок має ряд різновидів, повідомляє Profidom.

Існує 4 категорії стажу, від яких залежить вихід на пенсію.

Пільговий стаж. Такий стаж зараховується тим, хто працював на підприємствах протягом повного робочого дня і стикався з шкідливими і небезпечними умовами праці. Підприємства, що мають такі витрати виробництва наводяться в списках, затвердженим постановами Кабінету Міністрів України.
 
Страховий стаж. Такий вид стажу є певний відрізок часу, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в сумі не меншій за мінімальний страховий внесок (ст. 24 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Спецстаж. Спеціальний стаж виглядає як сумарна тривалість певної трудової діяльності на відповідних видах робіт, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії.

Загальний (трудовий) стаж. Це той стаж, який діє в більшості випадків. Його підраховують згідно із записами в трудовій книжці. Трудовий стаж може включати в себе такі поняття як загальний, пільговий і спеціальний стаж роботи. У Законі України» Про пенсійне забезпечення ” поняття загального стажу роботи в основному застосовується для відмінності його від стажу, що дає право на пільги за призначенням пенсії.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Відомо, що трудовий стаж, який був зароблений до січня 2004 року , автоматично прирівнюється до страхового стажу.Також варто відзначити що після введення з 1 січня 2004 року страхового стажу стало не мати значення, скільки чоловік фактично працював.

З даного періоду стало враховуватися протягом якого періоду і скільки сплачував роботодавець за нього до Пенсійного фонду.

Так само відомо, що з 1 січня поточного року на заслужений відпочинок громадяни отримали можливість йти в 60, 63 або 65 років. Цей вік залежить від кількість накопичених років страхового стажу в трудовій діяльності.