В Україні розмір пенсії може зрости майже для 3 мільйонів громадян. На збільшення пенсій можуть розраховувати медпрацівники, колгоспники, а також ті, хто частину зарплати отримував в конверті.

У Міністерстві соцполітики розглядають два варіанти осучаснення пенсій.

Перший варіант – мінімальна пенсія має становити 40% мінімальної зарплати. Така норма прописана в законі. По суті, при індексації мінімалки індексується пенсія, збільшуються надходження до Пенсійного фонду.

Як другий варіант береться діюча формула визначення пенсії плюс в 2000-х – будь-які 5 років найбільшого заробітку. Потім ці коефіцієнти складають. Таким чином, загальний коефіцієнт буде більше, ніж той, який у людини є після 2000-го.

Популярне: В Україні змінять пенсійні правила: що потрібно знати кожному

Крім того, за словами міністра соцполітики Андрія Реви, в 2019 році повинні перерахувати всі пенсії за формулою 50% зростання інфляції і 50% зростання заробітної плати.

“Яким буде зростання в 2018-му, ми не знаємо, але візьмемо для прикладу 2017-й. Якби зараз перераховували, то підвищили пенсії на 25%. В 2019-му все буде залежати від рівня зростання зарплати і інфляції. Очікуємо, що це буде підвищення на 10-15%. Якщо людина отримує пенсію в 6000 гривень, то це плюс 900 гривень. Якщо пенсія 1500 гривень, то це плюс 225 гривень. Хоча у другої людини стаж колосальний, але він пішов на пенсію в 2000-му“, – констатував Рева.

Примітно, що прийнята Верховною Радою пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але деяким українцям все ж доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, так як в країні вводяться вимоги до страхового стажу. Змінені норми будуть запроваджуватися поетапно.

Так, спочатку для виходу на пенсію в 60 років потрібно матиме 25 років стажу. При стажі 15-25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років – в 65 років. Однак нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року.

Таким чином, з 2028 роки для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. У Пенсійному фонді прогнозують, що до цього моменту такий стаж матимуть лише 45% українців, тобто інші 55% вийдуть на пенсії вже пізніше 60 років.

Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу по досягненні 63-річного віку. Розмір допомоги буде визначатися відповідно до рівня доходів сім’ї пенсіонера. При наявності мінімум 40 років стажу піти на пенсію вийде раніше 60 років.

Крім того, в парламенті вирішили залишити можливість для кожного українця докупити собі страховий стаж. При цьому один рік буде коштувати майже 17 тис. грн, а 5 років (максимальна кількість) – 84 480 грн.