В Україні з 1 січня 2019-го повинні запустити накопичувальний рівень пенсійного забезпечення. Це означає, що українці молодше 35 років почнуть заробляти собі на другу пенсію.

Кабмін ще не розробив механізм, однак пропозиція вже є в Раді – законопроект №6677. Він передбачає, що крім ЄСВ, українці будуть щомісяця платити з зарплати від 2 до 7% нового "податку" на накопичувальну пенсію. Зібрані кошти витратять на накопичувальну пенсію. В результаті українці зможуть отримувати відразу дві виплати – з солідарного рівня (діє зараз) і накопичувального (завдяки щомісячним внескам).

Так, якщо віддавати із зарплати на накопичувальні пенсії 7%, то розмір "другої" пенсії складе 10,2% від останньої зарплати для чоловіків і 7,3% для жінок (вони живуть на пенсії довше). При внеску в 10% – 14,6% для чоловіків і 10,4% для жінок, при внеску в 15% – 21,7% для чоловіків і 15,4% для жінок.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Відзначимо, кілька років тому розмір єдиного соцвнеску (ЄСВ) в Україні скоротили з 37% до 22%. Ідея полягала в тому, що роботодавці не будуть витрачати більше і при цьому зможуть підвищити зарплати. Однак, згідно з даними Пенсійного фонду (левова частина ЄСВ йде на пенсії), зарплати зросли незначно. Тобто роботодавці зекономлені кошти залишили у себе в кишені.

Варто нагадати, що, згідно з проектом бюджету, кожен українець в 2019-м своїми податками віддасть на фінансування дефіциту Пенсійного фонду майже 4 тис. грн. Загальний дефіцит складе 166 млрд грн.