Субсидії тепер можна отримати готівкою – на ці цілі виділені перші 168 мільйонів гривень з Пенсійного фонду.

У березні фінансування пенсій та житлових субсидій розпочато згідно з графіком, повідомила прес-служба ПФУ.

На пенсійні виплати виділено 1 млрд 367,9 млн грн, на житлові субсидії – 168,4 млн грн.

«У виплатні відомості включені, в тому числі, суми перерахованих з 1 березня пенсій. За окремими відомостями буде здійснюватися виплата житлових субсидій за лютий », – йдеться в офіційній заяві.

Раніше глава правління ПФУ Євген Капінус розповів, що виплата монетизованих субсидій пенсіонерам розпочнеться 4 березня. Вони зможуть отримати гроші одночасно з пенсією, через банк або «Укрпошту».

За даними уряду, пенсіонери становлять близько 70% всіх одержувачів субсидій.

Решта громадян, які мають право на субсидії, зможуть їх перевести в готівку в Ощадбанку з 12 березня. Для цього необхідно пред'явити паспорт та ідентифікаційний код, а також пройти попередню реєстрацію на сайті або в контакт-центрі Ощадбанку. Це дасть одержувачам можливість самостійно вибрати зручний для себе відділення, час і дату отримання субсидії.

Згідно з попередніми підрахунками, в березні середній розмір однієї компенсації по субсидії складе 1681 грн.

В цілому в бюджеті на 2019 рік передбачено на субсидії 55 млрд грн. Причому це на 18 млрд менше, ніж в минулому році. А з огляду на підвищення цін на комунальні послуги, багато українців можуть зіткнутися із заборгованостями, тому що коштів на всіх може не вистачити.

Також з 1 березня українським пенсіонерам знову проїндексируют виплати. За розрахунками уряду, коефіцієнт підвищення (з урахуванням інфляції) повинен скласти 1,174. Це означає, що в середньому пенсії підвищать приблизно на 17%. Втім, реальний рівень інфляції часто відрізняється від закладеного в бюджет: тарифи на ЖКГ, як і ціни на продукти харчування, ростуть ще швидше і «надбавки» себе не виправдовують.