Цього року травень традиційно починається з вихідних, але суворі будні почнуться з вступом в силу деяких нових законів.

Зокрема, українців очікують не дуже приємні сюрпризи, пов'язані з комунальними виплатами.  Які закони в травні вступають в силу і хто отримає щорічні одноразові виплати.

З 1 травня 2019 року ціна на газ для населення знижується на 30 коп.  Споживачі будуть платити 8 грн 25 коп.  за 1 куб метр.  Відповідна постанова уряду України, що дозволяє знижувати ціну на газ для населення, відповідає зобов'язанням, які взяла на себе Україна в програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом, заявила міністр фінансів Оксана Маркарова.

«Ціни, встановлені в постанові КМУ №867, фактично будуть функціонувати як межа цін на природний газ для населення до кінця цього року.  Це відповідає меті ринкового ціноутворення на природний газ для всіх категорій споживачів, і, таким чином, це відповідає нашим зобов'язанням за програмою, яку підтримує МВФ », – сказала міністр.

Також з початку травня можна буде переходити до іншого мобільного оператора, залишаючи свій колишній номер телефону.  Якщо абонент захоче перейти в іншу мережу, то на його номер інші клієнти цього оператора не зможуть зателефонувати по тарифом для.

Попереджати про такі випадки після введення MNP буде особливий зумер і голосове повідомлення.  Це обов'язок оператора – дати зрозуміти абоненту, коли той дзвонить іншій людині, що його номер перенесений.  Чи зміниться в травні і порядок проходження техогляду для власників авто.

Крім протоколу, водіям буде видаватися самоклеюча відмітка з радіочастотної ідентифікацією, яка буде містити дані про результат техогляду (Власник авто зобов'язаний закріпити позначку в правій верхній частині вітрового скла, з його внутрішньої сторони).

Техогляд обов'язковий для вантажних автомобілів, таксі, автобусів і транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, а також легкових авто, які використовуються в комерційних цілях.  Всі українці відчують на собі вступ в силу закону «Про житлово-комунальні послуги».

Згідно з цим документом, для споживачів вводиться пеня за прострочення платежів за послуги ЖКГ (розмір пені становить 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення).  Також закон передбачає введення абонплати за послуги ЖКГ.

Максимальні розміри абонплати в 2019 році: опалення та гаряче водопостачання – 43 грн, холодне водопостачання – 37,6 грн, вивіз сміття – 16,1 грн.  До того ж працівники комунальних служб отримують право безперешкодного доступу до житла для відключення за борги по послугах ЖКГ.

Але є і приємні новини.  К 5 травня 2019 року щорічну разову грошову допомогу отримає ряд категорій громадян.  Зокрема, інваліди війни, колишні неповнолітні в'язні концтаборів, гетто та місць примусового тримання, яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років і які визнані інвалідами, учасники бойових дій, які постраждали учасники Революції Переваги.