Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш перед візитом в росію та Україну відвідає 25 квітня Туреччину,  про це повідомляє  Reuters.

Зазначається, що перш ніж наступного тижня відправитися в москву, щоб зустрітися з президентом росії володимиром путіним, а потім в Україну — для переговорів з президентом Володимиром Зеленським,  Гутерреш  25 квітня зустрінеться в Анкарі з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом.

Як нагадує видання, керівник гуманітарної допомоги ООН Мартін Гріффітс 18 квітня заявив, що Туреччина є цінною приймаючою стороною для гуманітарних переговорів між Україною та рф. 29 березня в Стамбулі відбувався очний раунд переговорів між українською та російською делегацією.

Зазначимо, що Президент Володимир Зеленський сподівається, що візит генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреша до Москви, а потім до Києва – це “реально про допомогу, а не про політичний туризм”. Про це Зеленський сказав на пресконференції у столичному метро 23 квітня.

Мені здається, що ми зробили багато кроків, щоб і його позиція змінилася, і його позиція зміцнилася щодо підтримки України. У мене було декілька особистих зустрічей із ним. Я достатньо твердо говорив йому, що не можна мати баланс у відносинах між Україною і Росією, – розповів Володимир Зеленський.

Глава держави заявив, що очікує від генсека ООН на стовідсоткову підтримку. Зеленський також анонсував ймовірні відвідини Гутеррешем місць катування українців, щоб він міг розповісти про побачене президентові Росії Володимиру Путіну.

Стовідсоткову, тому що 100% правда на нашому боці і війна у нас. Думаю, після приїзду, якщо буде час у генерального секретаря – думаю, у нього дуже поважний статус, йому обов’язково треба відвідати спочатку наші місця, де були катування і де знищили наших людей, а потім вже знайти час для “шановних з Москви”, – зазначив Зеленський.