Еммануель Макрон заявив, що найближчими днями має намір поспілкуватися телефоном з Володимиром Путіним. Ймовірно, політики обговорюватимуть стягування російських військ до кордонів України.
Про це французький президент повідомив у п’ятницю, 7 січня, під час пресконференції в Парижі, повідомляє 24 канал.
“Ми продовжуємо діалог із Росією. У мене останніми тижнями було дві ґрунтовні телефонні розмови із президентом Путіним. І найближчими днями буде ще одна розмова”, – сказав очільник Франції.
Окрім цього, Еммануель Макрон також зазначив, що “координацію Сполучених Штатів з Європейським Союзом у питаннях, які пов’язані з Росією, можна вважати зразковою”.
“Діалог між США та Росією і щодо України, і з більш широкого спектра питань – це добре. Я особисто обговорював з Джо Байденом його контакти із Путіним”, – додав політик.
Варто зазначити, що Франція та Німеччина ініціюють чергову зустріч у нормандському форматі вже протягом наступних тижнів для пошуку шляхів врегулювання ситуації навколо України, що важливо для всієї архітектури європейської безпеки.
Про це сьогодні в Парижі на прес-конференції за підсумками зустрічі з колегією Єврокомісії для представлення пріоритетів французького головування в Раді ЄС на наступні півроку заявив президент Французької республіки Еммануель Макрон, повідомляє кореспондент Укрінформу. Трансляція прес-конференції велася на мультимедійному порталі ЄС, повідомляє Укрінформ.
«Ми запропонуємо наш спільний погляд на архітектуру європейської безпеки, і ми вже це робимо у поточній ситуації, наприклад у випадку з Україною. Це нормандський формат. З канцлером Шольцем (федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц – ред.) ми запропонували провести ще одну зустріч протягом наступних тижнів… Геополітична ситуація в регіоні вимагає, щоб Європа та ЄС пропонували своє бачення, діяли та сідали за стіл переговорів з усіма учасниками, щоб просувати вперед у цих ключових напрямках», – сказав президент Макрон.
Він додав, що одним із пріоритетів французького головування у Раді ЄС стане завершення роботи над стратегічним компасом ЄС, який має визначити пріоритети розвитку спільних можливостей Європи у сфері безпеки та оборони.
«Ми маємо спільну позицію в Європі щодо необхідності діяти більш скоординовано. У нас є спільні підходи щодо (оборонної – ред.) промисловості, щодо спільних проектів, які ми просуватимемо вперед. Це зміцнюватиме нашу стратегічну автономію, дасть можливість мати потужну європейську оборону та велику технічну та технологічну автономію. Це абсолютно ключовий напрямок», – наголосив президент Франції.
Як вже повідомлялося, востаннє лідери нормандської четвірки проводили зустріч у форматі відеоконференції у листопаді 2020 року. До цього вони зустрічалися в Парижі у грудні 2019 року після трирічної перерви.
У березні цього року має відбутися зустріч лідерів ЄС у форматі Європейської Ради, на якій будуть розглянуті найважливіші питання європейської автономії у сфері оборони та безпеки і має бути прийнятий запропонований Єврокомісією стратегічний компас ЄС.