Українська й американська сторони опрацьовують телефонний дзвінок між президентами Джо Байденом і Володимиром Зеленським перед самітом лідерів США і Росії в Женеві, де Байден зустрінеться з Володимиром Путіним. Про це виданню ZN.UA повідомило джерело в Кабінеті Міністрів України.

Зазначимо, що перший американо-російський саміт із часу вступу Байдена на пост президента США відбудеться в Женеві, Швейцарія, 16 червня. Зустріч відбудеться наприкінці вже запланованої поїздки Байдена до Великої Британії на саміт G7 та в Брюссель на зустріч лідерів НАТО.

Прессекретарка Білого дому Джен Псакі заявила, що на саміті буде розглянуто “повний спектр важливих питань”, оскільки США прагнуть “відновити передбачуваність і стабільність” своїх відносин з Росією.

Фактично це ж звучало у коментарях держсекретаря США Ентоні Блінкена під час зустрічі з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим в Ісландії минулого тижня, оскільки, за його словами, метою Байдена були «передбачувані, стабільні відносини з Росією».

Варто зазначити, раніше заступник керівника Офісу глави Української держави Ігор Жовква заявив, що, якщо в графіках президентів України та Сполучених Штатів Америки Володимира Зеленського та Джо Байдена з’явиться можливість для зустрічі під час запланованого у червні візиту останнього в Європу, то вона відбудеться.

Про це Жовква повідомив в ефірі одного з українських телеканалів.

«Графік президента Байдена, якщо говорити про його турне, яке планується в червні, ще визначається», – заявив він.

Водночас, за словами Жовкви, «якщо така можливість (зустрічі Зеленського та Байдена) з’явиться в графіках президентів, то, безумовно, така зустріч відбудеться».