Президент Білорусії Олександр Лукашенко доручив парламенту і уряду країни опрацювати питання про перерозподіл повноважень глави республіки.

Про це повідомляє ТВЦ.

“Ми недавно домовилися з керівництвом парламенту, що для того, щоб відсотків на 70-80% повноваження президента передати парламенту, уряду, іншим структурам, Конституцію ламати не треба”, – сказав Лукашенко.

Чинний глава Білорусі запропонував новий механізм роботи, при якому уряд буде розробляти законопроекти, парламент обговорювати і приймати їх, а потім вносити на підпис президенту.

Він також пообіцяв “розподілити повноваження чесно, справедливо, не йдучи від відповідальності”.

“Гострих запитань для суспільства у нас небагато – ми вже прийняли всякі рішення. І ви прекрасно знаєте, що брав їх в основному президент, підставляючи себе під гостру критику суспільства. Але я розумів, що без них країни бути не може”, – заявив Лукашенко.

В кінці жовтня Лукашенко анонсував проведення в грудні Всебілоруських народних зборів. На ньому, за словами білоруського президента, будуть визначені завдання розвитку країни на найближчі п’ять років.

Він не уточнював, які саме питання будуть винесені на порядок денний зборів, проте в серпні Лукашенко також анонсував громадське обговорення проекту нової, третьої за рахунком в історії Білорусі Конституції.

Перші згадки про конституційну реформу з’явилися напередодні президентських виборів. Лукашенко зазначав, що повноваження влади будуть перерозподілені, однак про повернення до документу 1994 «не може бути мови».