Ми вже піднімали питання захисту своїх прав кандидатом у народні депутати України по 116 окрузі – Дмитра Разумовського. Цей кандидат вимагав спростування неправдивої інформації стосовно нього, яку виголосили в прямому ефірі телеканалу Зік, у програмі «2х2. Передвиборчі дебати». Детальніше про цю ситуацію можете читати тут.

Крім того при детальному аналізі ситуації, ми з’ясували, що на момент ефіру не всі кандидати були зареєстровані у ЦВК. А саме Подоляк Ірина (зареєструвалась – 25 вересня) та Радик Олег (зареєструвався – 22 вересня). А Веремчук Валерій станом на цей час лише подавав документи на реєстрацію до Центральної виборчої комісії. Взявши на озброєння ці факти, варто згадати закони України:

–       відповідно до ч. 1 ст. 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати або не голосувати за кандидата або партію – суб’єкта виборчого процесу;

–       згідно з ч. 1 ст. 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України» кандидати в депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати.

А тепер підсумовуючи факти, якими ми володіємо, бачимо, що «кандидати» не мали права на передвиборчу агітацію. Саме тому ми написали скаргу до голови Центральної виборчої комісії – Охендовського М.

 

DSCN5875 DSCN5877

 

Про розвиток подій будемо сповіщати.