Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що зустріч радників лідерів нормандської четвірки запланована на наступний тиждень.

Про це він сказав під час брифінгу для іноземних ЗМІ 2 лютого.

“Станом на сьогодні вже планується зустріч, як і було домовлено в Парижі. Але поки що немає сенсу підтверджувати якусь конкретну дату, тому що все може ще багато разів змінитися”, – сказав Кулеба.

За його словами, доки Російська Федерація стягнула свої війська вздовж українських кордонів, спостерігається відсутність порушень на Донбасі.

Нагадаємо, за словами Кулеби, Україна готова зустрітися з Росією у будь-якому форматі для дипломатичного вирішення військового конфлікту.

Про це він сказав під час брифінгу.

“Україна готова до переговорів із РФ у будь-якому можливому форматі. Ми ніколи не ховалися від переговорів,навпаки, ми роками працювали в “нормандському форматі” разом із Францією та Німеччиною, щоб знайти дипломатичне рішення”, – сказав міністр.

Дмитро Кулеба зауважив, що “зупинити Росію можна лише рішенням президента Путіна”.

“Тому потрібно, щоб він таке рішення ухвалив. Для цього потрібно говорити. не важливо, яким би складним не був цей діалог, потрібно говорити з ним, тому що в Росії все вирішує він”, – сказав міністр.

“Нікому не потрібна зустріч заради зустрічі. Є розуміння, що щось вирішити можна лише сидячи з ним за переговорним столом. Тому що у нього є така риса: він якщо сідає за стіл переговорів, намагається про щось домовитись. Інша проблема потім про виконання цих домовленностей”, – додав дипломат.

26 січня відбулися переговори “Нормандської четвірки” на рівні політичних радників. Представники всіх країн-учасниць “Нормандії” зібралися у Парижі, щоб обговорити врегулювання ситуації на Донеччині. Вони підписали план дій вперше із 2019 року.

Україну у Парижі представляв голова Офісу президента Андрій Єрмак. Росію – заступник глави адміністрації президента Дмитро Козак. Від Німеччини брав участь радник канцлера Єнс Плетнер, від Франції – радник президента Еммануель Бонн.

Заступник керівника Адміністрації президента РФ Дмитро Козак після закінчення зустрічі радників лідерів “нормандського формату” заявив, що першочерговим завданням у “нормандському форматі” є виключення розбіжностей у прочитанні Мінських угод.

Офіс президента сподівався організувати “нормандську зустріч” до закінчення каденції канцлера ФРН Ангели Меркель. Але в Німеччині за цей час вже встигли провести вибори та оголосити ім’я нового канцлера.