Виконувач обов’язків канцлера Німеччини Ангела Меркель, “підігруючи” президенту РФ Володимиру Путіну, “розвалює” Європейський Союз. 

Такою думкою в  ефірі Espreso.TV поділився український дипломат, екс-депутат Верховної Ради Роман Безсмертний, оцінюючи  дії Берліна щодо міграційної кризи на кордонах Білорусі з ЄС. 

За словами аналітика, німецька сторона ставить Польщу у скрутну ситуацію.  “Підігруючи в цій ситуації, не усвідомлюючи того, що вона (Меркель – ред.) підігрує Путіну, вони грають на розвал Європейського Союзу, тому що ставлять одного зі своїх найближчих союзників Польщу в дуже неприємну ситуацію” , – заявив співрозмовник. 

Польща, у свою чергу, діє абсолютно правильно, захищаючи свій кордон та територіальну цілісність держави.

“На мій погляд, це, власне, те, чого не вистачило українському політичному керівництву у 2014 році” , – наголосив експерт.

Нагадаємо, російське МЗС оприлюднили звіти щодо таємних переписок країн учасниць Нормандського формату, чим фактично поставила під удар переговори.

У міністерстві закордонних справ Росії опублікували конфіденційне дипломатичне листування міністра Сергія Лаврова з главами МЗС Франції та Німеччини. У Москві пояснили такий крок тим, що позиція російської сторони та підхід до проведення зустрічей в Нормандському форматі нібито регулярно викривлюють. З листів випливає, що Росія наполягає на прямому діалозі Києва з бойовиками. На цю публікацію згодом Німеччина та Франція відповіли, що заяви Кремля не відповідають дійсності, а пропозиції Росії у Нормандському форматі не приймуть гарантовано. На цю публікацію відреагували й в українському МЗС.

«Хочеться саркастично пожартувати та потролити. Але насправді, нічого гарного в цьому немає. Росія своїми діями просто добиває Нормандський формат, демонструє, що вона не зацікавлена в його розвитку та підриває залишки довіри до себе. Тому можу сказати одне — ми домовилися с німецькими та французькими колегами, що не подаруємо Росії розкіш знищити Нормандський формат. Ми будемо працювати над залученням Росії до переговорного процесу з урегулювання цього конфлікту» — міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Політолог Іван Лозовий в коментарі Громадському радіо заявив про наступне:

В дипломатичних колах такий крок, як опублікування подібних (конфіденційних) листувань, вважається грубим і зухвалим. Це вказує на те, що терпець Росії зірвався, якоюсь мірою. Ми бачимо загострення на фронті гібридної війни. Очевидно, була вказівка президента Путіна — загострити ситуацію. Можливо, вони вже запланували вихід Росії з Нормандського формату. І це є подальшим кроком до подальшої ізоляції РФ. Якщо Росія все ж таки вийде з Нормандського формату, це чудова нагода Україні вийти з Мінських угод, які нам не вигідні, бо вони означають фактичну автономію для окупованих територій. А це абсолютно недопустимо. Ми чекаємо постійно якісь демарші Росії, думаємо «що вони там запланували». А де наші плани? У нас немає стратегії, на жаль.

Всі події, які зараз розгортаються, пов’язані. Міграційний тиск з боку Білорусі, військовий тиск на Україну з боку РФ, дипломатичний тиск на Європу — все це іде в одній зв’язці. Це не виникло через якісь зміни та зненацька. Це робиться однією людиною — Володимиром Путіним. Він має тотальний контроль, і не тільки над Росією.