Президент України Володимир Зеленський вважає вирішення питання війни на сході та деокуацію територій пріорітетом, який залишається. Про це він заявив на пресконференції з нагоди другої річниці президентства.

“Ми будемо іти далі в “нормандському форматі”… Я відчуваю підтримку Макрона і Меркель, вважаю, що вони повинні підтримувати сильніше, вважаю, що вони останнім часом трішки послаблюють свої позиції щодо Росії, що пов’язано з економічною ситуацією і тиском всередині країн бізнесу…”, – заявив президент.

Зеленський зазначив, що все рівно країни підтримують Україну і зараз є узгоджені кластери з Німеччиною і Францією, але нема узгодження з РФ. Він нагадав, що запропонував зустріч з президентом РФ на Донбасі, але Володимир Путін хоче зустріч в Москві.

“Розпочато розмову між Офісом президента і Росією”, – сказав він.

Зеленський додав, що вважає паспортизацію на Донбасі великою проблемою, бо в Криму все так і починалося з роздачі російських паспортів.

Зазначимо, що контакти з підготовки гіпотетичної зустрічі президентів Росії і України Володимира Путіна і Володимира Зеленського здійснюються, але жодних термінів немає.

Про це повідомляє російське інформагентство ТАСС, яке цитує прессекретаря президента РФ Дмитро Пєсков.

“Дійсно, контакти ведуться, з нашого боку мій колега (заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро – ред.) Козак приймає в них участь. Дійсно, є певні начерки можливих тем до обговорення”.

“Поки начерки широкими мазками, швидше концептуальні, а не предметні, гіпотетичного порядку денного гіпотетичної зустрічі”, – заявив Пєсков.

Пєсков сказав, що переговори йдуть тяжко. Він відповів негативно на питання, чи є терміни для можливої ​​зустрічі президентів, і додав, що утримався б від найменування якихось пунктів порядку денного, оскільки “поки цей процес без необхідної конкретики і субстанції”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.