Переговорний процес між Україною та рф сповільнився з двох основних причин. Одна з них – бажання російського президента активізувати бойові дії на Донбасі.

Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю для Радіо Свобода, оприлюдненому в п’ятницю, 29 квітня.

 «Певною мірою можна говорити, що переговорний процес йде повільніше. Тому що після Стамбульського комюніке ми отримали абсолютно вичерпні матеріали про прямі військові злочини рф в Київській області: у низці наших міст та селищ. Це – перше, що суттєво вплинуло на емоційне тло», – сказав він.

Ще одна причина – це бажання росії зосередити сили на битві за Донбас.

«Друга складова – у російської федерації (хоч би що не говорив) ще достатньо ресурсів, щоби проводити активні бойові дії на сході країни. І вони хочуть здобути певні тактичні перемоги для того, щоб показати, що воювати вони вміють, щоб їх боялися продовжувати», – пояснив Подоляк.

На його думку, зустріч делегацій у найближчій перспективі є малоймовірною.

«Поки що я не бачу підстав для очної зустрічі», – додав Подоляк.

Окрім цього, додамо, що раніше Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна вийде з переговорів з країною-агресором, якщо окупанти знищать українців в Маріуполі, чи проведуть псевдореферендум на тимчасово окупованих територіях нашої країни.

Про це український лідер повідомив під час пресконференції.

«Якщо будуть знищені наші люди у Маріуполі, якщо буде проголошено псевдореферендуми в нових псевдорееспубліках, Україна вийде з будь-яких перемовних процесів. Але наші люди, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, повинні знати і не допомагати окупантам», – зазначив президент.

Також український лідер відповів на питання щодо росії та переговорів в цілому.

«Будь-які формати щодо зустрічей через посередників з рф не дадуть бажаного результату. Цю війну може зупинити той, хто її розпочав», – відповів президент.