Україна вітає ініціативу Туреччини стати посередником в переговорах між президентами України та Росії Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода.

«Ми вітаємо будь-яке посередництво. За великим рахунком нас влаштує будь-який формат. «Нормандський»? Давайте рухатися в «нормандському форматі». Якщо президент Ердоган може зібрати президента Путіна і президента Зеленського за одним столом, давайте зробимо це через президента Туреччини», – сказав Кулеба.

Також глава МЗС додав, що незабаром Ердоган прибуде з офіційним візитом до України. Під час зустрічі з Володимиром Зеленським вони обговорять питання посередництва турецького президента у переговорах з Кремлем.

Міністр додав, що шанси на врегулювання конфлікту збільшаться, якщо іноземні партнери займуть дійсно принципову позицію щодо Росії.

«Ми страждаємо від того, що у нас дуже часто є моменти, коли в ключовому епізоді окремі партнери (а ви зараз будете ставити уточнююче запитання, а я на нього відповідати не буду) займають нейтральну позицію, замість того, щоб зайняти активну позицію. Якби всі зайняли активну, принципову позицію щодо Росії, то цей конфлікт був би врегульований», – сказав голова зовнішньополітичного відомства.

До слова. радники лідерів “нормандської четвірки” планують провести переговори. В Офісі Президента повідомили, що зустріч відбудеться вже 26 січня.

Про це заявив Андрій Єрмак, очільник Офісу Президента. Політичні радники лідерів України, Німеччини, Франції та Росії мають зустрітися вперше упродовж тривалого періоду.

Єрмак підтвердив, що радники Норманді зустрінуться вже 26 січня. Втім, посадовець не уточнив, де саме відбудуться переговори. За інформацією російського видання “Коммерсантъ”, для цього обрали французький Париж. До слова, там говорять про іншу дату – 25 січня.

У січні стало відомо, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган розмовляв із президентами України і Росії Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним і запросив їх обох провести зустріч у Туреччині.

Речник Ердогана заявив, що Туреччина готова відіграти роль у зниженні напруження між Росією і Україною, щоб «уникнути будь-яких військових дій, наслідки яких будуть значними і незворотними».

«Туреччина залишається доступною для будь-якої ролі… для зниження напруженості між Росією та Україною… І ми робимо це як дружня для Росії та України країна, а також як союзник по НАТО», – сказав Калин.

Представники влади України наразі не коментували пропозиції Ердогана. Коментарів російської сторони також поки не було.

Напередодні президент Туреччини застеріг Москву від нового вторгення в Україну і заявив, що не вважає «реалістичним варіантом» нове вторгнення Росії в Україну.

У розмові з турецькими журналістами під час візиту до Албанії Ердоган заявив, що має намір обговорити зростання напруженості з президентом Росії Володимиром Путіним.

За його словами, Україна є «сильною країною».

«Я не бачу вторгнення Росії в Україну як реалістичний варіант, тому що це не звичайна країна», – наголосив Ердоган.

За словами президента Туреччини, Росія, перш ніж ухвалити рішення має проаналізувати ситуацію «в усьому світі і свою власну». Він додав, що регіон більше не може миритися з війною і що такий крок «не буде правильним».

Нещодавно Президент Росії Володимир Путін і його турецький колега Реджеп Таїп Ердоган пообіцяли зміцнити зв’язки між країнами під час телефонного дзвінка, повідомили обидві сторони.

Путін і Ердоган «розглянули двостороннє співробітництво і підтвердили свою рішучість продовжувати зміцнювати взаємовигідне партнерство між Росією та Туреччиною», – повідомили в Кремлі 2 січня.

«Сторони також торкнулися глобальних проблем, зокрема нещодавніх пропозицій щодо розробки юридично зобов’язуючих угод, які гарантуватимуть безпеку Росії, ситуації на Південному Кавказі та зусиль щодо врегулювання сирійської та лівійської криз», – йдеться у повідомленні російської сторони.