Кулеба та Чавушоглу провели переговори: Туреччина готова розглянути можливість стати гарантом безпеки України у майбутньому.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів переговори з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу, котрий відвідав Україну з візитом, повідомляє пресслужба МЗС України.

Кулеба поінформував турецького колегу про оборону України від повномасштабної агресії Російської Федерації, засудив численні військові злочини та злочини проти людяності, що вчиняються російською армією в Україні, й наголосив на неминучості відповідальності за них. Міністр також висловив подяку Чавушоглу за непохитну солідарність Туреччини з Україною, практичну політичну та гуманітарну підтримку, а також готовність розглянути можливість стати однією з держав-гарантів безпеки України у майбутньому.

Чавушоглу, у свою чергу, поінформував Кулебу про свій візит до Москви 16 березня. Він наголосив на готовності Анкари продовжувати посередницькі зусилля щодо припинення Росією війни проти України.

“Наша держава високо цінує дипломатичні зусилля Туреччини, щоб змусити Росію припинити збройну агресію та вивести свої війська з території України. Я готовий до продовження діалогу у форматі міністрів закордонних справ України, Туреччини та Росії, якщо Росія буде налаштована на серйозний діалог заради конкретних результатів”, – наголосив Дмитро Кулеба.

Він нагадав, що українська сторона наполягає на негайному припиненні вогню та відкритті гуманітарних коридорів для евакуації цивільних людей і доставки продовольства.

Міністр також висловив подяку президентові Туреччини за пропозицію організувати зустріч президентів України Володимира Зеленського та РФ Володимира Путіна. Кулеба висловив особливу подяку Туреччині за надання гуманітарної допомоги громадянам України, які постраждали від російської агресії.

Співрозмовники обговорили практичні кроки щодо нарощування практичної допомоги Туреччини для України.

Окрім цього, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та президент РФ Володимир Путін у четвер провели телефонні переговори щодо ситуації в Україні, повідомив глава турецького МЗС Мевлют Чавушоглу.

Видання “Сабах” зазначає, що Ердоган обговорив із Путіним тему України.

Зі свого боку агентство “Анадолу” повідомляє, що турецький президент сказав телефоном Путіну, що “постійне припинення вогню з Україною проклало б шлях до довгострокового вирішення українського питання”.

Крім того, Ердоган підтвердив пропозицію провести в Стамбулі чи Анкарі зустріч Путіна із президентом України Володимиром Зеленським. Як зазначає агентство, за словами турецького лідера, досягнення згоди з низки питань може потребувати переговорів на рівні керівництва країн.

Це вже друга телефонна розмова президентів Туреччини та Росії цього місяця. Попереднього разу лідери спілкувалися 6 березня. Тоді Ердоган заявив Путіну про готовність Анкари зробити посильний внесок у вирішення української проблеми у найкоротші терміни.