Масова відправка ув’язнених на війну спровокувала серйозні проблеми як для самої Росії, так і для жителів тимчасово окупованих територій. Набрані власником групи “Вагнер” Євгеном Пригожиним зеки не лише беруть участь у бойових діях в якості “гарматного м’яса”, але й вчиняють купу злочинів проти цивільного населення. 

Крім того, за даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, подекуди колишнім в’язням вдається втекти з позицій та навіть повернутися до Росії. Пошуки дезертирів зазвичай не дають ніякого ефекту, тоді як за ними залишається кривавий слід. Так, на початку жовтня з фронту втекла частина взводу, яка брала участь у спробах захоплення Бахмута.

Із 12 втікачів спіймали лише трьох. Знайшли їх у Донецьку, але лише після того, як вони вбили та пограбували двох чоловіків, а також вчинили низку зґвалтувань. Інші ж переховуються у Росії. Хоча Пригожин обіцяв бункерному фюреру, що жоден в’язень не повернеться додому живим та не становитиме загрозу для росіян, реальність виявилася геть іншою.

“Кухар Путіна” розпинався перед ув’язненими не на жарт. Розповідав, що вони начебто самостійно вирішують, їхати в Україну, чи ні. Прігожин заявив, що потрібні лише ті, хто впевнений у собі. Зокрема, кому подобається воювати і “кому форма дозволяє”.

Ймовірно, головний “вагнерівець” говорив саме про вбивць. Адже російські терористи прийшли на нашу землю, аби безжалісно вбивати мирне населення. Також Прігожин підкреслив, якщо в’язні погодяться їхати на війну, назад повернутися вже не зможуть.

“Якщо ж ви поїхали з нами , зворотної дороги вже нема, – підкреслив засновник ПВК “Вагнера”.

До бойових дій на території України російські загарбники залучили понад 8 000 тисяч найманців із ПВК “Вагнера”. Цікаво, що більшість з них – колишні в’язні. Про це повідомили в ГУР Міноборони. Зокрема, ФСБ завербувала “зеків”, які відбували покарання на тимчасово окупованій території Луганської області.

Біля Лисичанська “вагнерівці” зводять фортифікаційні споруди. Зокрема, встановили трикутники з цементу, а за ними вирили рів. Загарбники сподіваються, що “лінія Вагнера” зупинить українських воїнів. Звісно, такі в’язні, які втратили руку чи ногу, нагороджені орденами, все ще є небезпечними для суспільства. Маючи у своїй біографії вироки за тяжкі злочини та участь у бойових діях, вони не є працездатними. То ж зрозуміло, що такі вояки повертаються до злочинної діяльності.

Однак більшу загрозу для всіх являють собою саме втікачі з фронту. Вони взагалі не відчувають ніяких докорів сумління, здатні на найжорстокіші злочини та мають зброю. Хоча більшість дезертирів розстрілюють загороджувальні загони, деяким із них все ж таки вдається прорватися у тил російського війська. Хтось намагається переховатися у так званих “ДНР” та “ЛНР”, але більшість в’язнів направляється до Росії. Дуже часто їм таки вдається перейти кордон.

Відпущені для участі у війні найжорстокіші злочинці, які опинилися у Росії, взагалі не мають жодних шансів вести нормальний спосіб життя. Адже юридично вони є такими, хто втік із колоній. То ж вони грабують, вбивають та ґвалтують, але при цьому ніякого серйозного розшуку таких злочинців поліцейські не проводять. Бо зазвичай навіть не знають, кого шукати – у групі “Вагнера” інформацію про втікачів нікому з правоохоронців не передають, хтось із ув’язнених втік, а хтось – загинув чи зник безвісти.

Про те, що під Бахмутом сталася втеча чималої групи особливо небезпечних злочинців, російські поліцейські дізналися лише через два тижні після того, як пригожинські прихвостні опинилися у Московії. З дев’ятьох зеків, які вирушили з передової в бік Воронезької області, до кордону дісталися лише вісім. Одного товариша по зброї в’язні-дезертири вбили.

Оскільки ж ФСБшники майже взагалі не стежать за безпекою кордону між Росією та тимчасово окупованими територіями поза трасами, всім злочинцям вдалося проскочити повз них полями та дістатися до Воронежу. Вже там зеки увірвалися до квартири однієї з жінок, зґвалтували її та пограбували. І доки поліцейські навіть не здогадувалися, що у Росії почала діяти вкрай небезпечна банда, зеки з’явилися у Москві, де вчинили щонайменше два вбивства та пограбували магазин.