Епіцентром бойових дій залишається схід. На Бахмутському напрямку українські війська перейшли з оборони в наступ.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

“За добу, що минула, маємо просування на різних ділянках Бахмутського напрямку від 200 до 1100 метрів. Ворог на цьому напрямку перейшов до оборони, намагаючись утримати займані позиції. Наразі ворог стягує свої резерви на цей напрямок з глибини для захисту”, — написала вона у Телеграм.

За словами Маляр, “вагнерівці” залишаються подекуди у тилових підрозділах. Станом на зараз бойові дії веде регулярна армія РФ, пускати в дію десантно-штурмові загони.

Заступниця міністра пояснила, що так довго тримати оборону Бахмутського напрямку та зараз на ньому наступати вдається в тому числі завдяки заздалегідь підготовленим укріпленням.

“Вся місцевість довкола — це фактично укріпрайон. Готувалось укріплення завчасно силами наших військ та місцевих військових адміністрацій. Будували капітально”, — зазначила вона.

В останні дві доби в Україні значно активізувались бойові дії, що може свідчити про початок контрнаступу ЗСУ проти російських військ. Про це журналістам CNN повідомили “американські та західні офіційні особи”.

Представник НАТО та високопоставлений чиновник європейської військової розвідки повідомили журналістів CNN у вівторок, що ЗСУ в останні кілька днів почали перевірку російських позицій артилерійськими ударами та наземними атаками, щоб знайти вразливі зони, через які вони можуть прорватися.

Як вважають джерела CNN, руйнування дамби у Новій Каховці може ускладнити плани українських збройних сил, не лише спричинивши гуманітарну катастрофу, що завантажить український уряд вирішенням додаткових проблем, але й ускладнить для українських військ перетин річки Дніпро.

“Все, що було заплановано нижче за течією від дамби, ймовірно, доведеться перепланувати. … Зрештою, рівень води спаде, але, швидше за все, катастрофічна повінь вплине на мости та дороги в цьому районі, тому вони можуть бути непридатними для використання, як планувалося раніше”, – цитує CNN одного з європейських послів у Вашингтоні.

Голос Америки також опублікував аналіз експертів про те, що руйнування дамби у Новій Каховці, ймовірно, є спробою Росії сповільнити контрнаступ ЗСУ.

Зокрема, редактор видання The Independent Кім Сенгупта пише, що українські військові мали б використовувати маршрути вздовж дамби для транспортування бронетехніки та важкої техніки. Посилаючись на власні джерела, він повідомляє, що ЗСУ також планували висадитися на островах нижче за течією Дніпра, де вже відбуваються зіткнення.

“Затоплення цих шляхів, ймовірно, уповільнить атаки українців навколо Херсона, оскільки потрібно змінити тактичні плани та перемістити війська й озброєння — хоча зараз українські сили мають достатньо можливостей, щоб відкоригувати плани й продовжувати контрнаступ,” — зазначив редактор The Independent у статті “Атака на дамбу в Україні є безжальним актом руйнування – і показує, в якому відчаї перебуває Путін”.

Джерела The Washington Post у Білому домі також підтверджують інформацію, що ВСУ вже розпочали контрнаступ.

За їхніми даними, це сталося в понеділок – з удару на південь за декількома напрямками. Зважаючи на все, ці атаки були досить успішними.

“Чиновники адміністрації були натхненні вищими, ніж очікувалося, успіхами в понеділок, коли українські підрозділи прорвалися через сильно заміновані райони і просунулися на 5-10 кілометрів на деяких ділянках довгого фронту. Мелітополь та інші утримувані Росією місця вздовж узбережжя, перерізавши сухопутний кордіор”, – пише видання.

Офіційні особи США вважають, що головна мета цих ударів – перерізати сухопутний коридор до Криму.