Нацбанк анонсував українцям важливі зміни щодо проведення валютних операцій

Про це йдеться у офіційній заяві головної фінансової установи України.

У повідомленні йдеться, що з 5 серпня 2019 року банки почнуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN, а існуючі номери банківських рахунків будуть міняти відповідно до вимог даного стандарту. Від громадян не потрібно ніяких дій для зміни номера. Однак банкіри зобов'язані повідомити своїх клієнтів про зміну номерів їх рахунків.

Окрім того, застосування системи IBAN з 1 листопада 2019 го стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів грошових коштів як в національній, так і в іноземних валютах. Тобто все грошові перекази проводитимуться тільки з використанням IBAN, кажуть у Нацбанку.

Варто нагадати, що 7 лютого 2019 року набув чинності новий Закон України "Про валюті і валютні операції". Ним істотно змінено правила проведення операцій з валютами.

Згідно з новим законом дозволено розраховуватися або робити переклади в іноземній валюті в таких випадках:

– при здійсненні зарубіжних інвестицій і повернення закордонному інвестору прибутку, доходу, дивідендів або інших сум відповідно до інвестиційної діяльності закордонного інвестора;
– при покупці-продажу державних цінних паперів, номінованих в іноземній валюті, якщо ініціатором або отримувачем в такій операції є банк;
– при розрахунку зі своїх рахунків, відкритих в зарубіжних банках.