У зв'язку з викидом хімікатів в річку Рось припинена робота Білоцерківської насосно-фільтрувальної станції, що забезпечує водою Білу Церкву і Умань.  Про це повідомляє прес-служба ГосЧС України.

"О 23:00 неділі була зупинена робота Білоцерківської насосно-фільтрувальної станції, яка забезпечує водою Білу Церкву (209 тисяч жителів) і Умань (84 тисяч жителів)" – говориться в оперативному зведенні.

Станом на 7:00 понеділка водопостачання Умані здійснювалося з резервуарів, запасу води вистачить на три доби.  У Білій Церкві створено запас на добу, подача води припинена.  Населення забезпечується водою шляхом підвозу і з бюветів.  Фахівці проводять моніторинг якості води в місцях водозабору і водосховищах акваторії Росі.

Нагадаємо, 9 червня в результаті аварії автомобіля Mercedes-Benz Sprinter і розгерметизації частини ємностей з хімічними речовинами для обробки сільськогосподарських рослин, які він перевозив, стався викид хімікатів в притока річки Рось (в ставок, а потім в річку Рось потрапило близько 800 літрів хімікатів.

На території Погребищенського району загинула риба в водоймах).  Поліція встановила, що гербіциди були викрадені з сільськогосподарських підприємств Вінницької області.  Правоохоронці відкрили кримінальні виробництва за фактом забруднення річки, а також за фактом крадіжки інсектицидів.