Подоляк стверджує, що зараз Європа позбавляється від страху.

Радник глави офісу президента Михайло Подоляк заявив, що весна 2023 року стане переломною у війні Росії проти України.

“Є чотири безумовні фактори. Перше – це математика війни, ресурсна можливість кожної країни. В даному випадку ми говоримо про Україну з точки зору наших партнерських відносин, скільки у нас буде на той чи інший момент тієї чи іншої зброї. Чи зможемо ми її компактно збирати і використовувати в необхідних часових проміжках. Друге – це ресурсна можливість Російської Федерації і ті процеси, які відбуваються в Росії з точки військового виробництва, мобілізаційних процедур, керованості економіки, яка тріщить не тільки через війну, але в тому числі через санкції. Третя складова – це моральний стан в Україні, Росії і Європі, але і в цілому в світі. На сьогоднішній день ми бачимо наступний рівень розуміння, що це за війна, природа цієї війни. В Європі абсолютно точно ми бачимо відмову від консервативної точки зору”, – сказав він.

Подоляк стверджує, що зараз Європа позбавляється від страху.

“У той же час ми паралельно бачимо інші процеси в Російській Федерації: наростання нерозуміння того, що це за триденний план був захоплення України і ми бачимо абсолютно неадекватну поведінку Путіна”, – сказав радник.

Також він зазначив важливість фактора логіки історичного процесу.

“Такі війни не закінчуються посередині рубежу: тобто це війна повинна привести до обнулення або одних цінностей або інших. Якщо Росія отримує виграш, як вони планували, то відповідно стандартна звична для нас з вами система глобальної безпеки і система цінностей міжнародного права впаде, тобто будуть домінувати ось ці типи держав типу російської. Або переможе світ демократичних цінностей, до яких безумовно відноситься Україна. Логіка історичного процесу говорить, що якщо демократія в потрібному обсязі буде допомагати Україні, ми рухаємося від позитиву до ще більшого позитиву. Автократії постійно рухаються від поразки до поразки, і поступово починають руйнуватися зсередини. Ось ці процеси безсумнівно говорять нам про чітке, математично вивірене розуміння, коли Росія перебуватиме у вкрай важкому, внутрішньо розібраному стані”, – додав Подоляк.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов запевнив, що вже навесні українські війська будуть у Севастополі, Донецьку та Луганську. За його словами, зима – ключовий етап війни в Україні за незалежність.

“6 грудня 1919 року розпочався Зимовий похід армії УНР. 6 грудня 2022 року він продовжився і закінчиться Українською весною у звільненому Севастополі, Донецьку і Луганську. Українська зима – ключовий етап Великої війни за Незалежність”, – написав Данілов у Twitter.

На початку листопада начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що настає вирішальний період війни.

Буданов також висловив таку думку, що взимку війна стихне, а навесні Україна звільнить свої території.

За даними аналітиків ISW, українська армія зможе послідовно досягати успіху взимку, якщо збереже здатність зберегти перевагу і продовжити оперативні успіхи. Аналітики зазначають, що ЗСУ, ймовірно, готуються скористатися перевагами замерзлого ґрунту для полегшення просування.

Радник глави офісу президента України Михайло Подоляк впевнений, що через півроку тимчасово окупований Крим вже буде звільнений. Він додав, що за шість місяців росіян вже не буде на українському півострові.

Голова Луганської обласної Військової адміністрації Сергій Гайдай сподівається, що підрозділи Сил оборони в кінці зими зможуть вийти на лінію розмежування 2014 року, а в 2023 році – деокупувати всю територію Луганської області.